Samuel O'Reilly

Samuel O'Reilly

Expert

Biography

Растејќи во мирниот град Дабо, страста на Семјуел за броевите го најде својот вистински повик кога налетал на онлајн игри во Сиднеј. Со текот на годините, тој ги усоврши своите аналитички вештини и почна да ги споделува своите сознанија преку водичи и прегледи. Неговата посветеност на занаетот го претвори во познато име во светот на онлајн казината. Неговиот омилен цитат? „Среќата е она што се случува кога подготовката ќе се сретне со можностите“. - Сенека

Areas of Expertise

Игри
Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Заедницата Shiba Inu, позната и како SHIB армија, е заробена од потенцијалот на Shibarium во крипто просторот. Ова откритие дојде за време на разговор помеѓу Грок, четбот со вештачка интелигенција создаден од xAI на Илон Маск и член на заедницата SHIB. Грок го пофали Шибариум за неговиот силен фокус на ангажман во заедницата, создавајќи чувство на другарство и припадност. Хуморот и леснотијата на заедницата, често изразени преку меми и шеги, придонесуваат за попријатно и обединето искуство. Дополнително, признаена е посветеноста на Shibarium да им помага на другите и да има позитивно влијание.

Пресвртница на Биткоин: Пазарна капа од 1 трилион долари и надминување на гигантите
2024-02-14

Пресвртница на Биткоин: Пазарна капа од 1 трилион долари и надминување на гигантите

Ричард Тенг, новиот извршен директор на Binance, најголемата берза за криптовалути според обемот на тргување, се огласи на својот профил на Twitter/X за да ја коментира значајната пресвртница што ја достигна Bitcoin денес. Биткоинот не само што го надмина нивото од 51.000 долари, туку и ја врати пазарната капитализација од 1 трилион долари за прв пат од 2021 година. Тенг го опиша ова како голема пресвртница за Биткоин.

Kenetic капитал депонира 4,1 милиони RNDR токени во Binance, профит 15,95 милиони долари
2024-02-14

Kenetic капитал депонира 4,1 милиони RNDR токени во Binance, профит 15,95 милиони долари

Kenetic Capital, истакнат институционален инвеститор, неодамна ја депонираше својата последна транша од акциите во Binance. Депозитот се состои од 4,1 милиони RNDR токени, кои се проценети на приближно 20,4 милиони долари.

Dogwifhat: Ѕвездата во подем меѓу мем монетите
2024-02-14

Dogwifhat: Ѕвездата во подем меѓу мем монетите

Dogwifhat (WIF), најжешката мем-монета на Солана, доживеа извонреден пораст, достигнувајќи 0,46 центи долари денес. Овој пораст ја поттикна пазарната капитализација на Dogwifhat близу половина милијарда долари, обезбедувајќи ја нејзината позиција како 123-та најголема криптовалута по пазарна капитализација.

Најнови ажурирања за Топ монети: DOGE, SHIB и BONK Видете ги добивките
2024-02-14

Најнови ажурирања за Топ монети: DOGE, SHIB и BONK Видете ги добивките

Според CoinMarketCap, повеќето монети поставуваат нови локални врвови. Еве ги најновите ажурирања за врвните монети:

Биткоинот ја надмина пазарната капа од 1 трилион долари: стабилно искачување до финансиска важност
2024-02-14

Биткоинот ја надмина пазарната капа од 1 трилион долари: стабилно искачување до финансиска важност

Биткоинот достигна значителна пресвртница, со нејзината пазарна капитализација која надминува 1 трилион долари. Ова достигнување ја зацврстува позицијата на Биткоин како главен играч во финансискиот свет. Во текот на изминатите две недели, вредноста на Биткоинот се искачи за импресивни 20%, што кулминираше со денешниот пораст на нивоа невидени од декември 2021 година.

PEPE наведен на Bitstamp: Неочекуваната реакција на пазарот покренува прашања
2024-02-14

PEPE наведен на Bitstamp: Неочекуваната реакција на пазарот покренува прашања

PEPE, мем-криптовалутата базирана на Ethereum инспирирана од иконскиот лик Pepe the Frog, е наведена на главната крипто берза Bitstamp.

Приливот на биткоин на BlackRock се зголеми на 5 милијарди долари, поттикнувајќи го растот на пазарот
2024-02-14

Приливот на биткоин на BlackRock се зголеми на 5 милијарди долари, поттикнувајќи го растот на пазарот

Основачот на SkyBridge Capital Ентони Скарамучи се огласи на Твитер за да го привлече вниманието на фактот дека приливите на Bitcoin на BlackRock достигнаа ново високо ниво. Според Скарамучи, Bitcoin ETF на BlackRock, IBIT, има приливи од 5 милијарди долари, надминувајќи ја границата од 3 милијарди долари во првиот месец од неговото лансирање.

Огромен обем на пренесени токени Shiba Inu: импликации и влијание на пазарот
2024-02-14

Огромен обем на пренесени токени Shiba Inu: импликации и влијание на пазарот

Огромен обем на Shiba Inu токени, во износ од колосални 3,2 трилиони SHIB, е префрлен за само 24 часа. Ова значајно движење на токени го привлече вниманието на заедницата на криптовалути, предизвикувајќи шпекулации за нејзините потенцијални импликации.

Биткоинот ја надмина ознаката од 50.000 УСД: приливите на ЕТФ и изведбата на Алткоин поттикнуваат нахакан момент
2024-02-14

Биткоинот ја надмина ознаката од 50.000 УСД: приливите на ЕТФ и изведбата на Алткоин поттикнуваат нахакан момент

Биткоинот (BTC) повторно се најде на насловните страници со тоа што го надмина прагот од 50.000 долари, тргувајќи се по 51.186 долари. Ова претставува зголемување од 2,19% во последните 24 часа и значителен пораст од 19,23% во текот на изминатата недела.

Наплив на корисничка активност и волумен на трансфер: импликации за екосистемот Shiba Inu
2024-02-14

Наплив на корисничка активност и волумен на трансфер: импликации за екосистемот Shiba Inu

Решението за блокчејн на Shiba Inu, Shibarium, неодамна забележа значителен пораст на онлајн ангажирањето, што укажува на повеќецифрен раст во период од 24 часа. Метриката на платформата одразува забележителен пораст во учеството на корисниците, што ја нагласува нејзината растечка важност во крипто заедницата.

Се појавува потенцијален образец за пресврт на мечешки за трговците со Ethereum
2024-02-14

Се појавува потенцијален образец за пресврт на мечешки за трговците со Ethereum

Трговците со Ethereum забележуваат можна шема на пресврт на мечешкиот ритам на табелата на ЕТХ. Моделот, познат како двоен врв, се состои од два последователни врвови на слични нивоа на цени, разделени со умерено корито. Овој модел сугерира дека нагорниот моментум слабее и дека мечките наскоро може да ја преземат контролата.

Лотарија