Најдобри крипто казина на глобално ниво во 2024

Добре дојдовте на Crypto CasinoRank, веб-локација каде што тим од искусни коцкари ги оценуваат и споредуваат најдобрите крипто казина во светот 2024 .
Со повеќе од 20 години искуство во онлајн коцкање, знаеме дека нашето знаење за индустријата на Crypto Casino ќе ви помогне да го најдете најдоброто можно искуство.

Во моментов, врвните казина на Биткоин привлекуваат милиони играчи, кои се фасцинирани од разновидноста на игри, достапни криптовалути, како и прилагодени бонуси.

Нашата намера на оваа страница е да го објасниме трендот на крипто коцкање, што имаат во ракав врвните крипто казина на годината, да донесеме ажурирано рангирање на најдобрите крипто казина, прегледи, методи за депонирање и како функционира коцкањето во вашиот матичната земја.

Најдобри крипто казина на глобално ниво во 2024

Прелистај ги казината според...

Најдете го најдоброто казино за вас
ЗемјиЗемји
БонусиБонуси
ИгриИгри

Неодамна ажурирани бонуси, игри и начини на депонирање

Игри
Лотарија
2024 / 05 / 03

Лотарија

Сакате да ја испробате вашата среќа со крипто-казино игра? Не гледајте подалеку од Крипто лотарија. Оваа онлајн игра нуди и традиционални формати на лотарија и современи варијации, обезбедувајќи им на играчите многу опции за избор. Ако сте нови во овој тип на коцкање, не грижете се – имаме неколку совети и стратегии за почетници специфични за Крипто лотаријата кои ќе ви помогнат да започнете со вашата серија на добивки. Ајде да се нурнеме!

Прикажи повеќе >
Бонуси
Бонус без депозит
2024 / 04 / 25

Бонус без депозит

Сакате да ја пробате вашата среќа во онлајн казина? Откријте го светот на крипто бонусите, особено бонусот без депозит. Со овој бонус, можете да започнете да играте без да мора да депонирате пари однапред. Еве неколку совети и стратегии за почетници кои ќе ви помогнат да започнете:

 1. Истражувајте различни платформи кои нудат бонус без депозит.
 2. Прочитајте прегледи и проверете за лиценци и сертификати.
 3. Разберете ги условите и условите поврзани со бонусот.
 4. Искористете ги предностите на демо верзиите или опциите за бесплатна игра пред да користите вистински средства.
 5. Започнете малку со ставање ниски облози додека не стекнете доверба во вашите вештини за играње.

Запомнете, иако овие бонуси нудат одлична можност за истражување на онлајн казино игрите без ризик, одговорното коцкање е од суштинско значење!

Прикажи повеќе >
Бонуси
Бонус за бесплатни вртења
2024 / 04 / 09

Бонус за бесплатни вртења

Сакате да постигнете неколку бесплатни вртења во онлајн крипто казино? Ве опфативме со совети и стратегии за почетници. Со овие бонуси, можете да ги вртите ролните без да потрошите пара. Започнете со регистрирање за сметка и присвојување на вашата понуда за бесплатни вртења. Имајте на ум дека секој бонус доаѓа со свои правила и услови, затоа не заборавајте да ги прочитате внимателно пред да играте. Откако ќе бидете подготвени да започнете да се вртите, не заборавајте да се движите со темпо и да одредите буџет за вашата игра. Искористете ги предностите од сите дополнителни функции или промоции што ги нуди казиното за да ги максимизирате вашите добивки. Па зошто да чекаме? Започнете денес и уживајте во возбудата за победа со бесплатни вртења!

Прикажи повеќе >
Бонуси
Бонус за добредојде
2024 / 04 / 01

Бонус за добредојде

Сакате да ја пробате вашата среќа во онлајн казино? Откријте го светот на крипто бонусите, одличен начин да го максимизирате вашето искуство со игри. Со овие специјални промоции, можете да го зголемите вашиот првичен депозит и да ги зголемите вашите шанси за голема победа. Еве неколку совети за почетници за да започнете со бонуси за добредојде: Прво, погрижете се внимателно да ги прочитате одредбите и условите за да знаете што точно е потребно за да ги отклучите средствата за бонуси. Следно, размислете за диверзификација на вашите облози во различни игри или слотови за да го раширите ризикот и потенцијално да ги зголемите добивките. И на крај, внимавајте на какви било временски ограничени понуди или ексклузивни зделки што може да бидат достапни само за новите играчи кои се регистрираат на специфична платформа за криптовалути. Започнете да играте денес и искористете ги овие возбудливи можности!

Прикажи повеќе >
Бонуси
Бонус за пријавување
2024 / 03 / 29

Бонус за пријавување

Сакате да се нурнете во светот на онлајн казино игрите со крипто? Откријте ја примамливата област на бонуси за регистрација. Овие специјални понуди се дизајнирани да им дадат на новодојденците почеток во нивното патување со коцкање. За да го искористите максимумот од вашиот бонус, важно е да разберете некои совети и стратегии за почетници специфични за овој тип на промоција. Прво, запознајте се со одредбите и условите прикачени на бонусот – барањата за обложување може значително да се разликуваат помеѓу казина. Дополнително, размислете за диверзификација на вашата игра со истражување на различни игри понудени на овие платформи. Ова не само што ќе го подобри вашето искуство, туку и ќе ги зголеми вашите шанси за голема победа! Па зошто да чекаме? Пријавете се денес и кажете дека ве чека возбудлив бонус за регистрација на крипто во нашите препорачани онлајн казина!

Прикажи повеќе >

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Заедницата Shiba Inu, позната и како SHIB армија, е заробена од потенцијалот на Shibarium во крипто просторот. Ова откритие дојде за време на разговор помеѓу Грок, четбот со вештачка интелигенција создаден од xAI на Илон Маск и член на заедницата SHIB. Грок го пофали Шибариум за неговиот силен фокус на ангажман во заедницата, создавајќи чувство на другарство и припадност. Хуморот и леснотијата на заедницата, често изразени преку меми и шеги, придонесуваат за попријатно и обединето искуство. Дополнително, признаена е посветеноста на Shibarium да им помага на другите и да има позитивно влијание.

Пресвртница на Биткоин: Пазарна капа од 1 трилион долари и надминување на гигантите
2024-02-14

Пресвртница на Биткоин: Пазарна капа од 1 трилион долари и надминување на гигантите

Ричард Тенг, новиот извршен директор на Binance, најголемата берза за криптовалути според обемот на тргување, се огласи на својот профил на Twitter/X за да ја коментира значајната пресвртница што ја достигна Bitcoin денес. Биткоинот не само што го надмина нивото од 51.000 долари, туку и ја врати пазарната капитализација од 1 трилион долари за прв пат од 2021 година. Тенг го опиша ова како голема пресвртница за Биткоин.

Kenetic капитал депонира 4,1 милиони RNDR токени во Binance, профит 15,95 милиони долари
2024-02-14

Kenetic капитал депонира 4,1 милиони RNDR токени во Binance, профит 15,95 милиони долари

Kenetic Capital, истакнат институционален инвеститор, неодамна ја депонираше својата последна транша од акциите во Binance. Депозитот се состои од 4,1 милиони RNDR токени, кои се проценети на приближно 20,4 милиони долари.

Dogwifhat: Ѕвездата во подем меѓу мем монетите
2024-02-14

Dogwifhat: Ѕвездата во подем меѓу мем монетите

Dogwifhat (WIF), најжешката мем-монета на Солана, доживеа извонреден пораст, достигнувајќи 0,46 центи долари денес. Овој пораст ја поттикна пазарната капитализација на Dogwifhat близу половина милијарда долари, обезбедувајќи ја нејзината позиција како 123-та најголема криптовалута по пазарна капитализација.

Damien Smith
PublisherDamien SmithPublisher
Image

Бидејќи се повеќе и повеќе сајтови прифаќаат криптовалути, може да стане тешко да се најдат најдобрите крипто казина. Еве како ги наоѓаме и оценуваме врвните крипто казина на нашата страница:

 • Лиценцирање и безбедност: Најважната точка кога играте со која било валута е безбедноста. Затоа, валидна лиценца од орган за коцкање е од суштинско значење, заедно со шифрирање на SSL и други мерења.
 • Избор на плаќање: Потребно е крипто онлајн казиното да нуди неколку криптовалути, и за депозити и за повлекување.
 • Избор на игра: Сега е време да се осигураме дека изборот на играта е дарежлив и разновиден. Во овој случај, исто така, од суштинско значење е да има игри ориентирани кон криптовалути, кои можат да бидат, на пример, ексклузивни крипто слотови.
 • Избор на бонус: Со оглед на широкиот избор на бонуси за казино, ги оценуваме во зависност од бонусната разновидност и нивните услови. Ако условите се нефер, бонусот нема да се појави во нашите списоци.
 • Поддршка за корисници: Последно, но не и најмалку важно, сакаме тим за поддршка на клиентите кој е професионален, пријателски настроен и подготвен да ни помогне во секое време.

Избор на најдобрите крипто казина

Оценувањето на крипто казина и изборот на најсоодветното се две различни работи. Сите можеме да ја имаме нашата омилена страница, но тоа е и затоа што сите имаме различни вкусови.

Она што им го препорачуваме на нашите читатели е да ги следат овие чекори за полесно да ги изберат најдобрите крипто казина:

 1. Пред слепо да скокнете во казино со криптовалути, препорачуваме да ја користите нашата листа и препораки за да го пронајдете најдобриот.
 2. Откако ќе влезат во крипто казиното, играчите мора да се регистрираат и да потврдат сметка.
 3. Сега играчите треба само да се логираат на нивната сметка, да одат во делот за плаќање и да ја изберат својата омилена криптовалута за да направат депозит.
 4. Штом се направи депозит, играчите можат да играат и да ги користат бонусите.

Фактори што треба да се земат предвид при наоѓање на најдоброто крипто казино

Освен овие чекори, исто така, препорачливо е да ги земете предвид овие фактори пред да играте во онлајн крипто казина:

 • Играчите треба секогаш да бидат свесни за стапките на криптовалутите за да избегнат несакана нестабилност.
 • Крипто казината главно нудат Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin и Bitcoin Cash како криптовалути.
 • Во најдобрите крипто казина, обично има и крипто бонуси за добредојде.
Image

Изборот на реномирани сајтови кои имаат валидни лиценци, високи и современи безбедносни мерки, заедно со ефективен тим за поддршка на клиентите е речиси обврска.

Бидејќи крипто валутата за казино е обично понова, од клучно значење е внимателно да ги испитате сите овие точки пред да започнете. Затоа предлагаме да изберете казино за криптовалути од нашата листа, бидејќи сите ги имаат потребните безбедносни мерки.

Image

Повторно, бонусите не се обврска. Бонусите треба да ги гледаме повеќе како подарок од казината за криптовалути, за да играме со помал ризик и повеќе можности.

Ова се најдобрите бонуси за крипто казино што ги користевме за време на нашите прегледи:

 • Бонус за добредојде: Онлајн крипто казина се познати по две работи, имено нудат криптовалути и, исто така, можеби и крипто бонуси за добредојде. Ова е првата понуда, која обично е и најдарежлива.
 • Поврат на готовина: Најлошото нешто во коцкањето е губењето. Затоа ги има бонуси за враќање на готовина, кои им враќаат процент од загубите на играчите.
 • ВИП бонуси: Колку е поголема лојалноста на играчите кон крипто казино, толку повеќе придобивки ќе добијат. Неколку ВИП програми нудат поволности како што се бонуси без депозит, враќање на готовина, повторно вчитај бонуси, па дури и уникатни подароци како патувања.
Image

Ајде да видиме и кои се најчестите криптовалути во индустријата iGaming:

Биткоин

БТК казината во моментов се стандардни. Оригиналната криптовалута сè уште е најкористена, вклучително и бонуси и игри на Биткоин.

Етереум

И покрај тоа што никогаш не стигна до биткоинот, Ethereum останува втората најкористена криптовалута во речиси секое онлајн крипто-казино таму. Всушност, тоа е скоро секогаш прифатено, исто како и Биткоин.

Биткоин Кеш

Втората валута со Биткоин во своето име исто така ужива популарност. Поради неговата ниска вредност, обично не е најкористена во крипто казина овие денови.

Лајткоин

Litecoin е достапен повеќе од 12 години и е еден од најпознатите алткоини. И покрај многуте предности и карактеристики на Litecoin, тој често е на исто ниво како Bitcoin Cash.

Image

Кога зборуваме за сајтови за коцкање со криптовалути или кои било други, се очекува дека првото нешто што ми паѓа на ум е топ-оценети казино игри.

Откако игравме стотици крипто онлајн казино игри, ова се оние што лично им ги препорачуваме на нашите читатели:

 • Онлајн слотови: Темата за казино игрите што прифаќаат крипто секогаш започнува со онлајн слотови. Овие игри го заземаат огромното мнозинство од селекциите на игри поради нивната огромна разновидност на теми, стилови и користење на бонуси.
 • Игри на маса: Никој не може да се нарече најдобро БТК казино без игри на маса за крипто казино. Игри како рулет, блек џек, или покер се основни производи во индустријата. Затоа, тие мора да бидат широко достапни и да користат софтвер како што се Provably Fair или RNG.
 • Игри со дилери во живо: Крипто онлајн казиното може да има многу повеќе од класичните казино игри; со тоа, мислиме на игри со дилери во живо. Овие крипто казино игри се играат пред вистински дилери во реални студиа или казина.

Како да започнете коцкање во крипто казино?

Претходно, објаснивме како се регистрирате на најдобрите страници за крипто коцкање. Она што допрва треба да го споменеме е дека пред тоа, играчите исто така треба да направат нешто: да купат криптовалути.

За тоа, играчите треба да имаат криптопаричници каде да складираат криптовалути. За среќа, паричниците како што се Edge, Coinbase или Binance се најповторливите за брз пристап до игрите за вистински пари со избраните криптовалути.

Image

Бидејќи не секој е запознаен со овој процес, сакаме да ги наведеме најопштите чекори овде:

Како да депонирате

 1. Неопходно е да се најавите на сметката на казиното и да отидете во делот за плаќање.
 2. Ќе се појави листа на криптовалути, каде играчите ќе можат да ја изберат својата омилена.
 3. Сега, играчите треба да го изберат износот и да ја потврдат трансакцијата.
 4. Откако тоа е направено, време е да го споделите клучот, дозволувајќи му на казиното да ги префрли парите во паричникот.

Како да се повлечете

 1. Како и со депозитот, важно е да го имате клучот при рака и да ги следите истите чекори.
 2. Откако ќе се избере износот што треба да се повлече, клучот ќе се сподели со крипто казиното.
 3. Најважното нешто за да се заврши повлекувањето е да се почитуваат T&C, заедно со условите за бонус.
 4. Повлекувањата обично траат помеѓу 0 и 15 минути за да се завршат, во зависност од условите за повлекување на казиното.
Image

Значи, кои се предностите на крипто коцкањето и некои недостатоци кои секогаш треба да се земат предвид пред да играте?

Кои се добрите на коцкањето во крипто казина?

 • Поголемо разновидност на начини на плаќање
 • Поголема анонимност и финансиска сигурност
 • Бонуси за криптовалути
 • Ексклузивни игри базирани на криптовалути
 • Побрзи и побезбедни депозити и повлекувања

Кои се лошите страни на коцкањето во крипто казина?

 • Опасноста од нестабилност на размена на криптовалути
 • Казината лиценцирани од ЕУ не можат да нудат криптовалути
About the author
Damien Smith
Damien Smith
About

Демиен „КриптоКинг“ Смит е пионер во конвергенцијата на крипто-игри. Од австралиските брегови натопени од сонцето до дигиталните длабочини на криптовалутите, тој направи револуција во начинот на кој играчите ги гледаат онлајн казината. На CryptoCasinoRank, тој гарантира дека светот ја гледа иднината на игрите, еден по еден крипто.

Send email
More posts by Damien Smith

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е крипто казино?

Крипто казино е коцкарска страница која нуди, меѓу своите начини на плаќање, криптовалути како што се Биткоин, Етереум и други за депозити и повлекувања.

Дали крипто коцкањето е легално?

Ако орган за коцкање го лиценцира онлајн крипто казиното, апсолутно е легално да се користат криптовалути.

Каде крипто казина ги добиваат своите лиценци?

Крипто казината не можат да бидат лиценцирани во ЕУ, така што тие обично се казина лиценцирани од Curacao eGaming или други органи за коцкање.

Како можам да најдам легитимни крипто казина?

Најдобар начин да ги најдете најдобрите крипто казина е да се консултирате со нашата листа и критики, бидејќи ние професионално и непристрасно го оценуваме секое крипто казина.

Какви игри нудат крипто казина?

Вообичаено, крипто-казина нудат илјадници игри, вклучувајќи слотови, игри на маса, игри со дилери во живо и многу други од врвни провајдери на софтвер.

Дали е безбедно да се игра во крипто казино?

Играњето во крипто казино може да биде безбедно како и секоја друга локација за коцкање. Важно е дека крипто казиното е лиценцирано и ги користи потребните безбедносни мерки.

Кои се таксите поврзани со користење на крипто казино?

Нормално, вообичаено нема такси при депонирање или повлекување криптовалути. Единственото нешто што може да се случи е дека крипто казиното може да побара такса или бакшиш од рударите.

Како да знаете дали казиното е докажано фер?

Играчите мора да гледаат под игрите за да се осигураат дека крипто казиното го користи механизмот Provably Fair, обично за семе. Ова е знак дека казиното користи Provably Fair и дека игрите не се наместени.