Damien Smith

Damien Smith

Publisher

Biography

Роден во живиот град Бризбејн, а подоцна се впушташе во технолошките центри во Сиднеј, раната кариера на Демиен беше вкоренета во финансиите. Сепак, доаѓањето на Биткоин му го привлече вниманието и тој брзо го препозна неговиот потенцијал во онлајн игрите. По долгогодишно истражување и проучување, тој ја комбинираше својата финансиска острина со новооткриеното крипто знаење, што го наведе да лансира CryptoCasinoRank. Водени од изреката: „Иднината на парите е дигитална, па и забавата“, Демиен е во првите редови на движењето на крипто-казино.

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Заедницата Shiba Inu, позната и како SHIB армија, е заробена од потенцијалот на Shibarium во крипто просторот. Ова откритие дојде за време на разговор помеѓу Грок, четбот со вештачка интелигенција создаден од xAI на Илон Маск и член на заедницата SHIB. Грок го пофали Шибариум за неговиот силен фокус на ангажман во заедницата, создавајќи чувство на другарство и припадност. Хуморот и леснотијата на заедницата, често изразени преку меми и шеги, придонесуваат за попријатно и обединето искуство. Дополнително, признаена е посветеноста на Shibarium да им помага на другите и да има позитивно влијание.

Пресвртница на Биткоин: Пазарна капа од 1 трилион долари и надминување на гигантите
2024-02-14

Пресвртница на Биткоин: Пазарна капа од 1 трилион долари и надминување на гигантите

Ричард Тенг, новиот извршен директор на Binance, најголемата берза за криптовалути според обемот на тргување, се огласи на својот профил на Twitter/X за да ја коментира значајната пресвртница што ја достигна Bitcoin денес. Биткоинот не само што го надмина нивото од 51.000 долари, туку и ја врати пазарната капитализација од 1 трилион долари за прв пат од 2021 година. Тенг го опиша ова како голема пресвртница за Биткоин.

Kenetic капитал депонира 4,1 милиони RNDR токени во Binance, профит 15,95 милиони долари
2024-02-14

Kenetic капитал депонира 4,1 милиони RNDR токени во Binance, профит 15,95 милиони долари

Kenetic Capital, истакнат институционален инвеститор, неодамна ја депонираше својата последна транша од акциите во Binance. Депозитот се состои од 4,1 милиони RNDR токени, кои се проценети на приближно 20,4 милиони долари.

Dogwifhat: Ѕвездата во подем меѓу мем монетите
2024-02-14

Dogwifhat: Ѕвездата во подем меѓу мем монетите

Dogwifhat (WIF), најжешката мем-монета на Солана, доживеа извонреден пораст, достигнувајќи 0,46 центи долари денес. Овој пораст ја поттикна пазарната капитализација на Dogwifhat близу половина милијарда долари, обезбедувајќи ја нејзината позиција како 123-та најголема криптовалута по пазарна капитализација.

Најнови ажурирања за Топ монети: DOGE, SHIB и BONK Видете ги добивките
2024-02-14

Најнови ажурирања за Топ монети: DOGE, SHIB и BONK Видете ги добивките

Според CoinMarketCap, повеќето монети поставуваат нови локални врвови. Еве ги најновите ажурирања за врвните монети:

Биткоинот ја надмина пазарната капа од 1 трилион долари: стабилно искачување до финансиска важност
2024-02-14

Биткоинот ја надмина пазарната капа од 1 трилион долари: стабилно искачување до финансиска важност

Биткоинот достигна значителна пресвртница, со нејзината пазарна капитализација која надминува 1 трилион долари. Ова достигнување ја зацврстува позицијата на Биткоин како главен играч во финансискиот свет. Во текот на изминатите две недели, вредноста на Биткоинот се искачи за импресивни 20%, што кулминираше со денешниот пораст на нивоа невидени од декември 2021 година.

PEPE наведен на Bitstamp: Неочекуваната реакција на пазарот покренува прашања
2024-02-14

PEPE наведен на Bitstamp: Неочекуваната реакција на пазарот покренува прашања

PEPE, мем-криптовалутата базирана на Ethereum инспирирана од иконскиот лик Pepe the Frog, е наведена на главната крипто берза Bitstamp.

Приливот на биткоин на BlackRock се зголеми на 5 милијарди долари, поттикнувајќи го растот на пазарот
2024-02-14

Приливот на биткоин на BlackRock се зголеми на 5 милијарди долари, поттикнувајќи го растот на пазарот

Основачот на SkyBridge Capital Ентони Скарамучи се огласи на Твитер за да го привлече вниманието на фактот дека приливите на Bitcoin на BlackRock достигнаа ново високо ниво. Според Скарамучи, Bitcoin ETF на BlackRock, IBIT, има приливи од 5 милијарди долари, надминувајќи ја границата од 3 милијарди долари во првиот месец од неговото лансирање.

Огромен обем на пренесени токени Shiba Inu: импликации и влијание на пазарот
2024-02-14

Огромен обем на пренесени токени Shiba Inu: импликации и влијание на пазарот

Огромен обем на Shiba Inu токени, во износ од колосални 3,2 трилиони SHIB, е префрлен за само 24 часа. Ова значајно движење на токени го привлече вниманието на заедницата на криптовалути, предизвикувајќи шпекулации за нејзините потенцијални импликации.

Биткоинот ја надмина ознаката од 50.000 УСД: приливите на ЕТФ и изведбата на Алткоин поттикнуваат нахакан момент
2024-02-14

Биткоинот ја надмина ознаката од 50.000 УСД: приливите на ЕТФ и изведбата на Алткоин поттикнуваат нахакан момент

Биткоинот (BTC) повторно се најде на насловните страници со тоа што го надмина прагот од 50.000 долари, тргувајќи се по 51.186 долари. Ова претставува зголемување од 2,19% во последните 24 часа и значителен пораст од 19,23% во текот на изминатата недела.

Наплив на корисничка активност и волумен на трансфер: импликации за екосистемот Shiba Inu
2024-02-14

Наплив на корисничка активност и волумен на трансфер: импликации за екосистемот Shiba Inu

Решението за блокчејн на Shiba Inu, Shibarium, неодамна забележа значителен пораст на онлајн ангажирањето, што укажува на повеќецифрен раст во период од 24 часа. Метриката на платформата одразува забележителен пораст во учеството на корисниците, што ја нагласува нејзината растечка важност во крипто заедницата.

Се појавува потенцијален образец за пресврт на мечешки за трговците со Ethereum
2024-02-14

Се појавува потенцијален образец за пресврт на мечешки за трговците со Ethereum

Трговците со Ethereum забележуваат можна шема на пресврт на мечешкиот ритам на табелата на ЕТХ. Моделот, познат како двоен врв, се состои од два последователни врвови на слични нивоа на цени, разделени со умерено корито. Овој модел сугерира дека нагорниот моментум слабее и дека мечките наскоро може да ја преземат контролата.

Контактирајте не
2024-05-20

Контактирајте не

Добре дојдовте на cryptocasinos-mk.com! Тука сме да ви ги обезбедиме најсовремените и сеопфатни прегледи за да се осигураме дека ќе го имате најдоброто можно искуство со игри. Ако имате какви било прашања, повратни информации или ви треба помош, нашиот тим е подготвен да помогне.

Политика за колачиња
2023-10-04

Политика за колачиња

Политика за колачиња за CasinoRank
Датум на стапување во сила: 20230222

За Crypto CasinoRank
2023-10-04

За Crypto CasinoRank

Што ако има место на интернет исполнето со независни, непристрасни критики за казино?

Услови и правила
2023-10-02

Услови и правила

Кога ја користите веб-страницата CasinoRank, имајте предвид дека се согласувате со нашите услови и треба да се информирате за следново:

Одрекување
2023-10-02

Одрекување

Казино Ранг е трета страна, поврзана веб-страница. Не е во сопственост или управувана од ниту една компанија за коцкање Казино Ранг и не обезбедува никакви услуги за коцкање. Она што го обезбедуваме е информативен портал, вклучувајќи прегледи и препораки за онлајн-локации за коцкање, материјали за стратешка игра и други форми на совети за нашите посетители.

Зависност од коцкање
2023-10-02

Зависност од коцкање

Досегашните истражувања покажуваат дека патолошките коцкари и зависниците од дрога споделуваат многу исти генетски предиспозиции за импулсивност и барање награда. Исто како што корисниците на супстанци бараат сè посилни хитови за да добијат високи, компулсивните коцкари се стремат кон сѐ поризични потфати. Слично на тоа, и зависниците од дрога и проблематичните коцкари трпат симптоми на повлекување кога се одделени од хемикалијата или возбудата што ја посакуваат. И неколку студии сугерираат дека некои луѓе се особено ранливи и на зависност од дрога и на компулсивно коцкање, бидејќи нивните кола за наградување се инхерентно недоволно активни --- што делумно може да објасни зошто тие на прво место бараат големи возбудувања.

Одговорно играње
2023-10-02

Одговорно играње

Додека огромното мнозинство на играчи на нашата страница или на која било страница за онлајн игри играат за забава и можат да ја задржат контролата врз нивната игра, ќе има мало малцинство што не може да го стори тоа. За да си дадете најдобра можност да останете под контрола на вашата игра, ве молиме запомнете ги овие прашања:

Политика за приватност
2023-10-02

Политика за приватност

Во Казино Ранг многу внимаваме на приватноста на која имате право и треба да ја добивате кога ја посетувате и користите оваа страница. Ние признаваме дека собирањето информации од нашите корисници е важно, но подеднакво, заштитата на вашите потреби и обезбедувањето дека вашите информации се безбедни и правилно користени е исто така многу важно.

Најдобри крипто казина на глобално ниво во 2024
2023-10-02

Најдобри крипто казина на глобално ниво во 2024

Добре дојдовте на Crypto CasinoRank, веб-локација каде што тим од искусни коцкари ги оценуваат и споредуваат најдобрите крипто казина во светот 2024 .
Со повеќе од 20 години искуство во онлајн коцкање, знаеме дека нашето знаење за индустријата на Crypto Casino ќе ви помогне да го најдете најдоброто можно искуство.