Вести

October 4, 2023

Rollbit's Slotober Предизвици: Освојте парични награди и повеќе

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Ролбит, на онлајн платформа за игри, е домаќин на дневните предизвици во текот на октомври, познати како Слотобер. Со вкупен награден фонд од 10.000 долари, играчите имаат можност да освојат парични награди и возбудливи награди.

Rollbit's Slotober Предизвици: Освојте парични награди и повеќе

Учествувајте во дневните предизвици

Играчите се поканети да учествуваат во Slotober Challenges, кои нудат нови можности и награди секој ден. Инаугуративниот предизвик се врти околу популарната слот игра на Rollbit, Sweet Bonanza. Мисијата е да се победи 500 пати повеќе од облогот со минимален облог од 0,20 долари. Првиот човек кој ќе го постигне овој импресивен подвиг автоматски ќе добие 500 долари. За да ги зголемат своите шанси, учесниците можат да го користат специјалниот код „SLOTOBER“.

Низа возбудливи предизвици

Прославата на Slotober на Rollbit ветува различни возбудливи предизвици. Секој предизвик им нуди на играчите уникатни можности да освојат парични награди. За да учествуваат, играчите едноставно треба да ги споделат своите омилени слот-игри и кориснички имиња на Rollbit, што ги прави подобни за дел од наградниот фонд од 10.000 долари.

Импресивен пораст на приходите

Во септември, Rollbit доживеа значителен пораст на приходите, достигнувајќи вкупно приближно 37.710.207 долари на платформите за казино, крипто фјучерси и спортски книги.

Програма за купување и снимање

Како дел од програмата „Купи и изгори“ на Rollbit, купена е и изгорена значителна количина Rollbit монета (RLB), во вредност од 5.254.012 американски долари. Овој потег ја намали циркулирачката понуда на RLB за 40.326.428 монети, што претставува околу 1,265% од вкупната понуда.

Затворање на Degen Exchange

Rollbit одлучи да ја затвори својата Degen Exchange само еден месец по нејзиното лансирање поради несигурност и слабо усвојување. Додека корисниците повеќе не можат да купуваат средства на платформата, тие сè уште можат да продаваат токени и да прават повлекувања. Сепак, Rollbit ги уверува корисниците дека нема да има промени во неговите основни производи, вклучително и Rollbit.com, токенот RLB и неговите NFT колекции.

Партнерство со ССЦ Наполи

Rollbit неодамна соработуваше со италијанскиот фудбалски клуб SSC Napoli во револуционерен двегодишен спонзорски договор. Како официјален европски партнер за обложување на SSC ​​Napoli за сезоната 23/24, Rollbit има за цел да понуди извонредно искуство за страсната база на навивачи на Наполи, комбинирајќи ја нивната љубов кон фудбалот и игрите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести