Вести

February 14, 2024

PEPE наведен на Bitstamp: Неочекуваната реакција на пазарот покренува прашања

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

PEPE, мем-криптовалутата базирана на Ethereum инспирирана од иконскиот лик Pepe the Frog, е наведена на главната крипто берза Bitstamp.

PEPE наведен на Bitstamp: Неочекуваната реакција на пазарот покренува прашања

Bitstamp го наведува Пепе

На 13 февруари, Bitstamp го објави огласот на PEPE на својата платформа, заедно со LMWR и BLUR. Оваа листа беше значајна за мем-монетата бидејќи претставуваше можност за зголемена ликвидност и изложеност.

Сепак, спротивно на очекувањата, огласот на PEPE на Bitstamp не предизвика значителна реакција на пазарот. Ова беше неочекувано и збунувачки затоа што беше во спротивност со типичниот тренд на зголемување на цените што следи по големата берзанска котација.

Цена реакција на ПЕПЕ

Наместо да доживее пораст на цената, цената на PEPE првично падна пред да се врати за да се тргува за 1,59% во последните 24 часа, достигнувајќи 0,000001114 долари. PEPE моментално се бори да го надмине нивото на отпор од $0,00000114.

Заклучок

Списокот на PEPE на Bitstamp беше значајна пресвртница за криптовалутата мем. Сепак, неочекуваната реакција на пазарот покренува прашања за факторите кои влијаат на движењето на цената. Инвеститорите и трговците треба да спроведат сопствено истражување и да побараат совет од финансиски експерти пред да донесат какви било инвестициски одлуки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести