Вести

November 24, 2023

Dogecoin: Проектиран пораст на вредноста и долгорочен потенцијал

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Внимателно следен аналитичар предвидува дека Dogecoin (DOGE), популарното средство за меми со тема куче, се подготвува за значителен пораст на вредноста. Оваа проекција се заснова на неодамнешниот пораст на трансакциите на DOGE кои надминуваат 100.000 американски долари, што укажува на зголемен интерес од институционалните инвеститори и китовите.

Dogecoin: Проектиран пораст на вредноста и долгорочен потенцијал

Нахакан сентимент

Друг крипто-стратег, Калео, го дели насилното расположение кон Dogecoin, очекувајќи значителен митинг во следната недела или две. Тој предвидува дека DOGE ќе достигне околу 0,15 долари за време на овој митинг. Сепак, тој верува дека „вистинскиот“ рели DOGE ќе се случи во 2024 година.

Краткорочно движење

Калео очекува Dogecoin да почне да се движи повисоко во блиска иднина, со потенцијално дневно зголемување до опсегот од 9-10 центи, проследено со пораст до приближно 0,15 долари. Иако тој не очекува DOGE да надмине дваесет центи на овој митинг, тој останува оптимист за потенцијалот на монетата.

Долгорочна перспектива

Иако аналитичарот верува дека вистинското рели DOGE нема да започне до 2024 година, тој сугерира дека инвеститорите сепак можат да уживаат во некои придобивки пред тоа. Тој ја споменува важноста на отпорот на висока временска рамка на парот БТК околу 550 сатоши, што влијае на бројката од 20 центи.

Моментална цена

Во моментот на пишување, Dogecoin се тргува со 0,075 долари, што одразува зголемување од 1,5% за тој ден.

Заклучок

Како заклучок, анализата на аналитичарот сугерира дека Dogecoin е подготвен за значителен пораст на вредноста. Додека се очекува краткорочен митинг во следната недела или две, „вистинскиот“ рели се предвидува да се случи во 2024 година. Инвеститорите треба да ги земат предвид овие сознанија кога донесуваат инвестициски одлуки во врска со Dogecoin.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести