Вести

November 15, 2023

Crypto Trader предвидува дека Солана (SOL) ќе се зголеми за 22%: техничка анализа и историски обрасци

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Добро познат трговец со крипто, Bluntz, предвидува дека Solana (SOL) ќе го продолжи своето нагорно движење по неодамнешното подобрување. Бланц, кој ја користи теоријата на Елиотовиот бран во својата техничка анализа, верува дека СОЛ може да се зголеми за повеќе од 22% од сегашната вредност.

Crypto Trader предвидува дека Солана (SOL) ќе се зголеми за 22%: техничка анализа и историски обрасци

Техничка анализа

Bluntz истакнува дека SOL доживеа корекција од три бранови на четиричасовната табела, што укажува на потенцијална можност за следната етапа до 70 долари. Тој, исто така, нагласува дека SOL покажува нахакан дивергенција на индексот на релативна сила (RSI), што укажува на можно продолжување на трендот.

Претходна нахакан дивергенција

Бланц споменува дека слична нагорна дивергенција се појави на RSI на почетокот на овој месец, што му претходеше на значителното движење на Солана од 38 долари на над 60 долари. Оваа историска шема додава кредибилитет на тековната нагорна перспектива за SOL.

Неодамнешна акција за цени

Солана неодамна достигна највисоко ниво од 62,29 долари на 11-ти ноември, но падна на 52,05 долари на 13-ти ноември. Од сега, SOL се тргува по 57,28 долари, што одразува зголемување од 8,9% во последните 24 часа.

Заклучок

Врз основа на анализата на Bluntz и историската нагорна дивергенција на RSI, се чини веројатно дека Солана ќе го продолжи своето нагорно движење. Инвеститорите треба да ја разгледаат оваа потенцијална можност и да спроведат сопствена длабинска анализа пред да донесат какви било инвестициски одлуки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести