Вести

November 9, 2023

Binance го лансираше Web3 Wallet: Поврзете го DeFi со CeFi со еден клик

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Binance, најголемата берза за крипто во светот, лансираше нов паричник со сопствено старателство кој обезбедува беспрекорен пристап до блокчејнот од мобилната апликација на платформата. Овој паричник служи како мост помеѓу екосистемите за размена и децентрализирани финансии (DeFi), давајќи им можност на корисниците да преземат контрола над нивните средства и да се вклучат во различни активности.

Binance го лансираше Web3 Wallet: Поврзете го DeFi со CeFi со еден клик

Клучни карактеристики

  • Пристап со еден клик до блокчејнот
  • Тргувајте со токени преку различни мрежи
  • Заработете приноси
  • Пристапете до блокчејн платформи

Паричник на Binance Web3

Паричникот Binance Web3 моментално поддржува 36 мрежи, вклучувајќи Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Arbitrum (ARB), Optimism (OP) и Avalanche (AVAX). Корисниците можат да пристапат и до осум децентрализирани апликации (dApps), како што се PancakeSwap V3, Venus, ApolloX Finance, Uniswap V3, Balancer V2, Lido, Beefy и OpenSea Seaport.

Донесување на Web3 на масите

Binance има за цел да вклучи повеќе луѓе во светот на web3 со тоа што ќе го направи децентрализираниот интернет достапен за корисниците. Лансирањето на Binance Web3 Wallet е чекор кон поедноставување на потенцијално сложениот терен на web3 и доведување на следните милијарда луѓе до оваа револуционерна технологија.

Заклучок

Со воведувањето на Binance Web3 Wallet, Binance им олесни на корисниците да го поврзат DeFi со CeFi со само еден клик. Со обезбедување на кориснички интерфејс и поддршка на повеќе мрежи и dApps, Binance им дава овластување на поединците да преземат одговорност за нивните средства и да учествуваат во веб3 екосистемот. Придружете се на Binance денес и искусете ја иднината на финансиите!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести