Вести

October 31, 2023

Animoca: Водење на иновации и раст на Web3 со импресивни рекорди и реномирана поддршка

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Animoca, истакнато име во инвестицискиот сектор Web3, се бранува веќе неколку години. Во јули 2022 година, компанијата достигна проценка од 6 милијарди долари, со поддршка од државниот инвестициски фонд на Сингапур, Темасек.

Animoca: Водење на иновации и раст на Web3 со импресивни рекорди и реномирана поддршка

Фонд Метаверс

Animoca имаше амбициозни планови да собере 2 милијарди долари за својот метаверс фонд во ноември. Сепак, поради колапсот на FTX, очекувањата беа значително намалени. Како резултат на тоа, Animoca ја ревидираше својата цел на 800 милиони долари во март 2023 година.

Заклучок

И покрај неуспехот, Animoca останува клучен играч во инвестицискиот простор на Web3. Со своето импресивно искуство и поддршка од реномирани инвеститори, компанијата продолжува да ги поттикнува иновациите и растот во индустријата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести