Вести

November 8, 2023

Altcoins подготвени за пробивања: Polkadot, Fetch.ai и Chainlink

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Altcoins подготвени за пробивања: Polkadot, Fetch.ai и Chainlink

Внимателно следен криптостратег верува дека два алткоини можеби се подготвуваат за пробивање бидејќи пазарите на дигитални средства продолжуваат да покажуваат сила.

Altcoins подготвени за пробивања: Polkadot, Fetch.ai и Chainlink

Полкадот (ДОТ)

Псевдонимниот аналитичар Rekt Capital сугерира дека Polkadot (DOT) е потенцијално во средината на потврдување на нахакан пресврт. Тековната цена на Polkadot е 5 долари, што покажува зголемување од 5,4% во последните 24 часа. Rekt Capital ја нагласува важноста на DOT да го врати надолниот тренд како поддршка за да се потврди пробивот.

Fetch.ai (FET)

Rekt Capital исто така споменува дека Fetch.ai (FET) е подложен на повторно тестирање, што може да резултира со превртување на клучното ниво на отпор во поддршка. Тековната цена на Fetch.ai е 0,374 долари, со зголемување од 6,1% во последните 24 часа.

Врска со синџири (ЛИНК)

Според Rekt Capital, Chainlink (LINK) најверојатно ќе се спушти на околу 11 долари за повторно да ја тестира својата претходна линија на отпор, која неодамна беше скршена. Ова повторно тестирање на макро надолниот тренд како поддршка може да биде неопходно за да се потврди натамошното продолжување на трендот нагоре. Во моментов, Chainlink се тргува по 13,95 долари, што покажува значително зголемување од повеќе од 93% во последните 30 дена.

Како заклучок, Polkadot, Fetch.ai и Chainlink се три алткоини кои покажуваат потенцијал за пробивање. Трговците и инвеститорите треба внимателно да ги следат овие криптовалути додека се движат на пазарот и ги земаат предвид увидите обезбедени од Rekt Capital.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести