Вести

February 13, 2024

Шиба Ину токен се зголеми за 340% за 24 часа, Историска пресвртница за очи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Во изненадувачки пресврт на настаните, токенот Shiba Inu доживеа невиден пораст, катапултирајќи неверојатни 340% во активноста на синџирот во период од 24 часа. Овој наплив на активност цврсто ја врати криптовалутата во центарот на вниманието.

Шиба Ину токен се зголеми за 340% за 24 часа, Историска пресвртница за очи

Значително зголемување на трансакциите

Податоците добиени од IntoTheBlock откриваат ненадеен прилив на значителни трансакции кои вклучуваат SHIB. Обемот на овие трансакции се искачи од 1,28 трилиони на неверојатни 4,35 трилиони токени, што резултираше со извонреден пораст на вредноста во УСД од 12,15 милиони долари на неверојатни 41,37 милиони долари.

Посебна забелешка е анализата на IntoTheBlock, која се фокусира исклучиво на трансакции кои надминуваат 100.000 долари. Открива остар контраст од претходниот ден, со регистрирани 34 такви трансакции, што укажува на разновидна низа на инвеститори кои се занимаваат со Shiba Inu токени.

Цена акција и пресвртница

Среде овој пораст на активноста на токен китови Shiba Inu, вниманието природно се свртува кон ценовната акција на SHIB. Во моментов лебди на 0,0000096 $, SHIB е привлечно блиску до посакуваната ознака од 0,00001 $, што означува значајна пресвртница во неговата ценовна траекторија. Вчерашниот извештај од U.Today ја истакна критичната ценовна поддршка на SHIB, сугерирајќи потенцијално продолжување на релито доколку се одржи.

Потенцијална сезона на Altcoin

Неодамнешниот пораст на активноста на синџирот на SHIB се усогласува со пошироките движења на пазарот, при што Bitcoin го прекрши прагот од 50.000 долари. Ова потенцијално може да го сигнализира почетокот на сезоната на алткоин. За љубителите на SHIB кои со нетрпение очекуваат бришење на нула од неговата цена, повторувањето на перформансите во изминатите 24 часа може да се покаже како клучно.

Историска пресвртница

Додека криптопејзажот продолжува да се развива, сите очи остануваат цврсто вперени во извонредното искачување на токенот Шиба Ину. Таа е поставена на работ на историска пресвртница што може да ја редефинира нејзината траекторија на пазарот. На инвеститорите им се советува да спроведат сопствено истражување и да се консултираат со финансиски експерти пред да донесат какви било инвестициски одлуки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести