Вести

November 1, 2023

Цената на Chainlink се соочува со отпор од 12 долари, идентификувани се потенцијалните зони за поддршка

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Монетата Chainlink неодамна ја проби линијата на отпорот, што резултираше со значаен митинг. Сепак, цената на LINK сега се соочува со силна бариера за снабдување на ниво од 12 долари, што го попречува понатамошното нагорно движење. Ова сугерира дека може да биде неизбежно нагло повлекување.

Цената на Chainlink се соочува со отпор од 12 долари, идентификувани се потенцијалните зони за поддршка

Надземни продажба укажува на повлекување

Цената на ЛИНК денеска падна за 5%, што сигнализира почеток на корекција. И покрај обидите да се прекрши точката на отпор од 12 долари, купувачите постојано се одбиваат, што доведе до серија свеќи за отфрлање. Ова укажува дека е веројатно да се случи краткорочна корекција.

Потенцијални зони за поддршка

Врз основа на алатката за подобрување на Фибоначи, потенцијалните зони за поддршка за цената на LINK се идентификувани на 10,5 $, 9,5 $ и 8,8 $. Овие нивоа би можеле да обезбедат основа за оживување на нагорниот моментум.

ЛИНК против изведба на БТК

Кога се споредуваат перформансите на Chainlink и Bitcoin во изминатите шест месеци, Chainlink покажа посилен раст. Додека Биткоинот доживеа странично движење, трендот за обновување на цената на ЛИНК беше посигурен, што го прави привлечна опција за трговците со моментум.

Како заклучок, цената на Chainlink се очекува да доживее нагло повлекување поради бариерата за снабдување од 12 долари. Сепак, оваа корекција би можела да им даде можност на купувачите да влезат на пазарот по пониски цени. Трговците треба да ги следат потенцијалните зони за поддршка за знаци на нахакан оживување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести