Вести

October 31, 2023

Солана (SOL): Ракетниот брод со приспособливост и брзина со Firedancer

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Поранешниот извршен директор на Голдман Сакс, Раул Пал, верува дека Солана (СОЛ) е подготвен за значителен раст додека се подготвува за големи случувања. Пал го истакнува Firedancer, нов клиент за валидатори за синџирот Solana што го развива трговскиот гигант Jump Crypto, како клучен фактор за потенцијалната приспособливост и подобрување на брзината на трансакцијата на Солана. Firedancer има за цел да ги зголеми способностите на Солана за трансакции во секунда (TPS) за потенцијално да надмине еден милион TPS. Пал ја нагласува импресивната изведба на Солана во споредба со другите криптовалути, опишувајќи ја како „ракетен брод“ на топ листите. Тој го припишува овој успех на напорите на тимот за тргување Jump зад Firedancer, кои се фокусирани на градење на брзина на светлината за тргување со висока фреквенција. Иако сè уште нема одреден датум за лансирање на Firedancer, Пал останува оптимист за идните изгледи на Солана. Тој сугерира дека Солана потенцијално би можел да го повтори циклусот на раст на пазарот на Ethereum од 2021 година и да стане главен играч во претстојното проширување на пазарот. Пал ја нагласува важноста од максимизирање на можностите во сегашната економска клима и го гледа Солана како ветувачка опција за инвестирање. На инвеститорите им се советува да спроведат сопствено истражување и да бидат претпазливи кога инвестираат во биткоин, криптовалути или дигитални средства.

Солана (SOL): Ракетниот брод со приспособливост и брзина со Firedancer
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести