Вести

February 14, 2024

Се појавува потенцијален образец за пресврт на мечешки за трговците со Ethereum

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Трговците со Ethereum забележуваат можна шема на пресврт на мечешкиот ритам на табелата на ЕТХ. Моделот, познат како двоен врв, се состои од два последователни врвови на слични нивоа на цени, разделени со умерено корито. Овој модел сугерира дека нагорниот моментум слабее и дека мечките наскоро може да ја преземат контролата.

Се појавува потенцијален образец за пресврт на мечешки за трговците со Ethereum

Импликации за Ethereum

Формирањето на двојна врвна шема е причина за загриженост за трговците со Ethereum. Како што Ethereum се приближува до критичното ниво на отпор поставено на 12 јануари, пробивањето на овој плафон е клучно за одржување на неговата нагорна траекторија. Сепак, опаѓачкиот волумен што ги придружува неодамнешните зголемувања на цените предизвикува сомнеж за одржливоста на релито.

Потенцијални последици

Доколку Ethereum не успее да го надмине отпорот од 12 јануари, може да се повлече до следниот значаен праг од 2.500 долари. Ова ниво на цени претходно дејствуваше и како психолошка и техничка зона за поддршка, обезбедувајќи отскочна даска за собири и перница за време на корекции. Падот на ова ниво би претставувал значително намалување од неодамнешните врвови и би можело дополнително да го поттикне надолното расположение на пазарот.

Предупредувачки знаци

Додека шаблонот со двоен врв сè уште не е потврден, тековната шема на графиконот и индикаторите за јачина на звук служат како предупредување. Комбинацијата на потенцијален двоен врв и намален волумен сугерира недостаток на убедување кај купувачите, што укажува дека релито можеби не е одржливо. На трговците им се препорачува да бидат внимателни и внимателно да го следат пазарот за пробивање над отпорот или потврда за двојниот врв со пробивање под коритото помеѓу врвовите.

Заклучок

Трговците со Ethereum треба да бидат свесни за потенцијалната шема за пресврт на мечешкиот ритам што се формира на табелата на ЕТХ. Пробивањето на нивото на критичниот отпор е од суштинско значење за континуираното нагорно движење на Ethereum. Сепак, опаѓачкиот волумен и можноста за двојна горна шема укажуваат на потенцијален пресврт на пазарот. Трговците треба да бидат внимателни и внимателно да го следат пазарот за понатамошен развој.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести