Вести

October 31, 2023

Програмерите на Shiba Inu иницираат уникатен идентитет на SHIB за самочуварство, потенцијален митинг на цените

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Програмерите на проектот Шиба Ину иницираа „изненаден“ чекор кон уникатен идентитет на SHIB за самочуварство. Ова остава простор за потенцијален собир на цените на SHIB пред одбројувањето.

Програмерите на Shiba Inu иницираат уникатен идентитет на SHIB за самочуварство, потенцијален митинг на цените

Најавата доаѓа на задниот дел од лансирањето на Shibarium, решението за скалирање на слој-2 за криптовалутата Shiba Inu (SHIB). Претходно, CoinGape објави дека врвните програмери на проектот планираат да вклучат самосуверен идентитет (SSI), систем за дигитален идентитет базиран на блокчејн во сите проекти на Shiba Inu.

Иако програмерите не ги открија целосните детали за иницијативата за идентитет за самозатворање, тие рекоа дека одбројувањето од 72 часа веќе е во тек. Оттука, инструкциите за тоа како да се направи првиот чекор за отклучување на уникатниот идентитет на SHIB ќе бидат објавени во среда, 1 ноември 2024 година. Развивачот на Shiba Inu (SHIB) Каал Даирија рече дека доаѓа првиот чекор кон идентитетот на самостарател на екосистемот. Програмерите ја опишаа иницијативата како менувач на играта што предизвикува „сеизмичка промена во светот на блокчејнот“

По започнувањето на одбројувањето од 72 часа, цената на SHIB тргна во остра нагорна крива патека.

На 3 август 2023 година, главниот развивач на Shiba Inu, Shytoshi Kusama ги откри плановите за интегрирање на SSI Self Sovereign Identity во сите проекти на Shiba Inu. Претстојната објава најверојатно ќе се заснова на интеграцијата на SSI.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести