Вести

October 31, 2023

Проблемите со централизацијата на веб 2: повторно појавување на доминантни платформи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Веб 2 заслужува признание за обезбедување интерактивни платформи и зајакнување на неславните личности да градат голема публика. Ни овозможи да ги заобиколиме и вратарите на културата. Сепак, проблемите со централизацијата што постоеја пред Фејсбук повторно се појавија бидејќи неколку доминантни платформи сега контролираат значителен дел од глобалното внимание.

Проблемите со централизацијата на веб 2: повторно појавување на доминантни платформи
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести