Вести

November 14, 2023

Придружете се на X1: Иднината на Web3 апликациите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Главниот директор за иновации на OKX, Џејсон Лау, го најави лансирањето на X1, нова мрежа која има за цел да ги едуцира и вклучи корисниците во светот на Web3. X1 е дизајниран да биде скалабилен и достапен, што го прави идеална платформа за програмерите да градат кориснички и висококвалитетни Web3 апликации за потрошувачи. Мрежата, исто така, обезбедува интероперабилност со други мрежи и екосистеми, овозможувајќи беспрекорна интеграција и соработка. Со X1, програмерите можат да ги искористат неговите способности за да создадат иновативни и најсовремени решенија кои го подобруваат искуството на Web3. Придружете се на X1 денес и бидете дел од иднината на децентрализираните апликации!

Придружете се на X1: Иднината на Web3 апликациите
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести