Вести

November 14, 2023

Предвидување на масивната сезона на Алткоин: октомври 2024 година и понатаму

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Крипто аналитичарот Џејсон Пицино предвидува дека вистинската сезона на алткоин допрва доаѓа, и покрај неодамнешниот пораст на некои дигитални средства. Врз основа на историските обрасци и настаните за преполовување на Биткоин, Пизино верува дека сезоната на алткоин ќе пристигне околу октомври 2024 година.

Предвидување на масивната сезона на Алткоин: октомври 2024 година и понатаму

Сезоната на Altcoin

Pizzino објаснува дека сегашните услови на пазарот не укажуваат на сезоната на алткоин што ја чекаат повеќето инвеститори. Сепак, тој нагласува дека има уште добри придобивки. Според Pizzino, масивната сезона на алткоин, со потенцијал за најголеми придобивки, сè уште е пред нас.

Историски пазарни циклуси

Анализирајќи ги циклусите на биковиот пазар на БТК, Pizzino забележува дека тие обично траат три години. Првите 18 месеци го потврдуваат нагорниот нагорен тренд, проследен со 18 месеци значајни добивки. Тој истакнува дека сезоната на алткоин обично започнува во втората половина, месеци по настанот за преполовување на Биткоин.

Примери од претходните циклуси

Пицино дава примери од претходните циклуси за да го поддржи неговото предвидување. Во октомври 2020 година, Ethereum забележа пораст од 1.300%, додека во октомври 2016 година забележа пораст од 2.200%. Слично на тоа, Солана имаше пораст од 20.000% во октомври 2020 година, а Кардано беше сведок на пораст од 3.400% во истиот период.

Заклучок

Врз основа на историските податоци и пазарните обрасци, Pizzino сугерира дека инвеститорите треба да очекуваат дека сезоната на алткоин ќе започне околу октомври 2024 година. Тој советува претпазливост и ги охрабрува инвеститорите да спроведат сопствено истражување пред да направат какви било високоризични инвестиции во криптовалути или дигитални средства.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести