Вести

November 9, 2023

Потенцијалот на биткоинот: 50.000 долари цел пред април 2024 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Според крипто аналитичарот Михаел ван де Поп, Биткоинот (BTC) има потенцијал да достигне 50.000 долари пред април 2024 година. Ван де Поп, кој има голем број следбеници на социјалните мрежи, предвидува дека Биткоинот ќе доживее значително зголемување на вредноста пред да се поправи назад на сегашните нивоа. Тој очекува криптовалутата да достигне 45.000-50.000 долари пред да претрпи тешка корекција на 32.000-35.000 долари. Ван де Поп нагласува дека Биткоинот ги следи цикличните обрасци и се соочил со предизвици во изминатите две години.

Потенцијалот на биткоинот: 50.000 долари цел пред април 2024 година

Во моментов, Биткоинот се приближува до клучното ниво на отпор, со 38.000-40.000 долари кои дејствуваат како зона на силен отпор. Ван де Поп сугерира дека веројатно нема да дојде до пробив веднаш и дека консолидацијата под нивото на отпор е најповолното сценарио. Тој ги советува инвеститорите да се позиционираат за долгорочна инвестиција доколку дојде до корекција.

Ван де Поп, исто така, нагласува две вести кои можат да влијаат на цената на Биткоин. Прво, Биткоинот се приближува до повисок отпор во временската рамка од 38.000 долари. Дополнително, се очекува поднесувањето на Ethereum Spot ETF од BlackRock да доведе до привремен врв и ликвидација на долги позиции. Ван де Попе ги советува инвеститорите да ги искористат потенцијалните падови на пазарот за да влезат во позиции.

Од сега, Bitcoin се проценува на 36.050 долари, што претставува зголемување од 4,3% од пред една недела. Инвеститорите се потсетуваат да спроведат сопствено истражување и да бидат претпазливи кога инвестираат во високоризични средства како Биткоин и други криптовалути.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести