Вести

October 31, 2023

Потенцијален параболичен наплив на биткоин: анализа од веродостојни крипто

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Псевдоним аналитичар познат како Credible Crypto верува дека Bitcoin (BTC) се подготвува за параболичен бран. Со сè поголем број следбеници, Credible Crypto ги споделува своите увиди на платформата за социјалните медиуми X.

Потенцијален параболичен наплив на биткоин: анализа од веродостојни крипто

Локално дно на БТК

Credible Crypto посочува дека БТК најверојатно го достигна локалното дно откако ја допре дијагоналната поддршка на нахакан шаблон на 33.400 долари. Тој споделува табела што покажува дека БТК прво ќе се собере на околу 39.000 долари за да го заврши својот голем бран од третиот бран.

Теорија на бранови Елиот

Credible Crypto ја практикува теоријата на бранови Елиот, пристап за техничка анализа што предвидува акција на цените врз основа на психологијата на толпата. Според оваа теорија, нахакан имот поминува низ пет главни бранови, од кои секој се состои од пет подбранови.

Потенцијален нагорна страна на БТК

Графиконот на Credible Crypto сугерира дека БТК излегол од својот нахакан шаблон и е на пат да достигне приближно 39.000 долари за под-бранот пет од бранот три. Тој, исто така, забележува дека Биткоинот ги надминува технолошките акции и се чини дека е подготвен за значително нагорно движење.

Заклучок

Врз основа на анализата на Credible Crypto, Биткоинот покажува знаци на параболичен бран. Со излегувањето на БТК од структурата на консолидација и надминувањето на технолошките акции, инвеститорите можеби ќе сакаат да ја разгледаат потенцијалната предност на Биткоин во наредните недели.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести