Вести

October 31, 2023

Пепе монета: Нивоа на поддршка и потенцијал наопаку поради неодамнешниот пад

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Неодамнешниот пад на пазарот на криптовалути влијаеше на релито за обновување на монетите Пепе, предизвикувајќи нагло пресврт и еродирајќи ја пазарната вредност на средството за приближно 13,35% во текот на изминатите четири дена. Сепак, постојат клучни нивоа кои можат да ги поддржат купувачите и потенцијално да го продолжат претходното закрепнување.

Пепе монета: Нивоа на поддршка и потенцијал наопаку поради неодамнешниот пад

Надземно снабдување и мала корекција

Цената на монетата Пепе постигна значителна пречка на ценовната точка од 0,000001369 долари, што доведе до нагло пресврт. Ова предизвика мала корекција пред средството да продолжи да се враќа. Притисокот за продажба на надземни трошоци останува недопрен, како што е наведено со отфрлањето на цената на ниво од 0,00000 $12.

Нивоа на поддршка

За да се одржи повисоко ниво и да се продолжи со нагорната траекторија, купувачите можат да најдат поддршка на ниво од 0,00000105 долари, што има потенцијал да понуди силна поддршка за време на тековното повлекување. Дополнително, нивото на фибоначи од 38,2% се усогласува со ова ниво на поддршка. Ако монетата се стабилизира или на ниво од 0,00000105 $ или на последователно ниво од 0,0000098 $ (што одговара на нивото на 50% повлекување), таа е подготвена да го продолжи својот нахакан курс.

Потенцијален наопаку

Ако монетата Пепе се стабилизира на нивоата на поддршка споменати погоре, таа има потенцијал да се искачи до 0,00000145 долари, што е 25% повисока од нејзината моментална цена за тргување.

Споредба со други мем криптовалути

Во последните три месеци, монетата Пепе, заедно со другите популарни меми криптовалути како DOGE и SHIB, главно демонстрираше странично движење. Сепак, монетата Пепе доби значителна влечна сила во вториот дел од октомври, прекршувајќи го претходниот висок отпор на нишање од 0,0000008 долари. Ова го позиционира средството поволно за дополнително движење нагоре.

Како заклучок, додека неодамнешниот пад предизвика пад на цената на монетата Пепе, постојат клучни нивоа на поддршка кои потенцијално можат да предизвикаат мала корекција и да го продолжат претходното закрепнување. Купувачите треба да ја следат стабилноста на монетата на споменатите нивоа на поддршка и да го земат предвид потенцијалот наопаку. Бидејќи поширокиот пазар покажува знаци на закрепнување, монетата Пепе останува во поволна позиција за дополнително нагорно движење.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести