Вести

November 8, 2023

Пад на создавање на нов токени: најниско во 2021 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Износот на создавање на нови токени падна во текот на третиот квартал на најниско барем од почетокот на 2021 година, според ревизорот за паметни договори за блокчејн, CertiK. Компанијата го создаде збирот на податоци со користење на списокот на токени што се додаваат секој квартал на веб-страницата за следење CoinMarketCap, а потоа ги отстранува таканаречените мемекоини кои не служат за наводна цел, туку обезбедуваат јукови и сад за шпекулации.

Пад на создавање на нов токени: најниско во 2021 година
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести