Вести

November 15, 2023

Нахакан изгледи за MATIC, RUNE и OCEAN: Потенцијални можности за инвестирање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Популарниот трговец со крипто, познат како Rekt Capital, изрази долгорочна нагорна перспектива за три алткоини: Polygon (MATIC), RUNE и Ocean Protocol (OCEAN).

Нахакан изгледи за MATIC, RUNE и OCEAN: Потенцијални можности за инвестирање

Многуаголник (MATIC)

Рект Капитал смета дека МАТИК е на прагот да влезе во нов макро нагорен тренд. Аналитичарот за дигитални средства посочува дека MATIC неодамна го надмина својот дијагонален отпор на мечкино пазар и ја идентификува следната точка на отпор на 1,07 долари. Во моментот на пишување, MATIC се тргува по 0,891 $.

РУНА

Rekt Capital, исто така, има позитивна анализа на RUNE, мајчиното средство за THORChain. Аналитичарот забележува дека RUNE се обидува да го скрши својот втор макро надолен тренд за три месеци. Табелата покажува дека нема висока отпорност на временска рамка за RUNE до $12. Во моментов, RUNE се тргува со 4,80 долари.

Океански протокол (ОКЕАН)

Rekt Capital предвидува раст на цените за OCEAN, проект кој им овозможува на корисниците пристап и монетизирање на податоците користејќи вештачка интелигенција. Аналитичарот нагласува дека OCEAN успешно повторно тестира зелена површина како поддршка и формира повисоки ниски ниски во фитилите. Стабилноста на цените е од клучно значење за ОКЕАН да продолжи да се движи кон Ниво од 0,48 долари. Од сега, OCEAN се тргува по 0,381 $.

Заклучок

Анализата на Rekt Capital сугерира позитивна перспектива за Polygon (MATIC), RUNE и Ocean Protocol (OCEAN). Инвеститорите може да ги земат предвид овие алткоини за потенцијални можности за инвестирање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести