Вести

October 31, 2023

Медиумски Блиц на основачот на крипто: ја споделува својата страна по колапсот на FTX

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Адвокатите на основачот на крипто не беа за тој јавно да зборува, но тој отиде во медиумски блиц по колапсот на FTX. Тој сакаше да ја сподели својата страна од приказната со сите што ќе слушаат, вклучително и новинари, личности на Твитер и фрустрирани трговци од денот на крипто.

Медиумски Блиц на основачот на крипто: ја споделува својата страна по колапсот на FTX

Загриженоста на адвокатите

На прашањето дали неговите адвокати сметаат дека е добра идеја тој да зборува, основачот на крипто одговори дека тие не се за тоа.

Медиумскиот Блиц

И покрај загриженоста на неговите адвокати, основачот на крипто се впушти во медиумски блиц. Тој разговараше со новинари, се занимаваше со личности на Твитер и допре до фрустрирани трговци со крипто-ден.

Заклучок

Медиумскиот блиц на основачот на крипто беше обид да се сподели неговата страна од приказната по колапсот на FTX. И покрај резервирањата на неговите адвокати, тој беше решен да проговори и да се поврзе со различна публика.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести