Вести

October 31, 2023

Крипто инвеститори со длабок џеб менуваат милиони во крипто средства: увид и стратегии

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Новите податоци откриваат дека крипто-инвеститорите со длабок џеб менуваат крипто-средства во вредност од стотици милиони долари, вклучувајќи ги Биткоин (BTC) и Dogecoin (DOGE).

Крипто инвеститори со длабок џеб менуваат милиони во крипто средства: увид и стратегии

Според податоците од платформата за истражување на китови Whale Alert, околу 544 милиони долари од највисокото крипто средство според пазарната капа е преместено во крипто централи или непознати паричници.

Трансакциите што го вклучуваат кралскиот крипто на радарот на Whale Alert вклучуваат:

  • Трговците преместуваат мемекоини вредни милиони долари Пепе (PEPE) и DOGE
  • Трговците го преместуваат XRP, дигиталното средство што се користи за управување со платформата за плаќања на Ripple Labs.

Овие трансакции го истакнуваат значителното движење на средства од страна на крипто инвеститорите со длабок џеб. Очигледно е дека тие активно управуваат со своите крипто средства и донесуваат стратешки одлуки за да ги преместат во размена или непознати паричници.

Овој податок ја нагласува важноста на следењето на активноста на китовите на пазарот на крипто. Со следење на големи трансакции, инвеститорите можат да добијат увид во трендовите на пазарот и потенцијално да донесуваат информирани одлуки за инвестирање.

Како што крипто пазарот продолжува да се развива, од клучно значење е инвеститорите да останат информирани и соодветно да ги приспособат своите стратегии. Внимавањето на активноста на китовите може да обезбеди вредни информации и да им помогне на инвеститорите да се движат низ динамичниот крипто пејзаж.

Како заклучок, неодамнешните податоци за движењето на крипто средствата од инвеститори со длабок џеб ја нагласуваат тековната активност и стратешкото одлучување на пазарот на крипто. Со следење на активноста на китовите, инвеститорите можат да добијат увид и да донесат информирани одлуки за инвестирање. Од суштинско значење за инвеститорите е да останат информирани и да ги приспособат своите стратегии на еволуирачкиот крипто пејзаж.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести