Вести

November 9, 2023

Крипто аналитичар предвидува потенцијално повлекување за Солана и Алткоини, нахакан на зрак

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Крипто аналитичар кој точно го предвиде врвот на биковиот пазар на Биткоин во 2021 година, сега предвидува потенцијално повлекување за Солана (СОЛ) и други алткоини. Аналитичарот, познат како Пентоши, има голем број следбеници на платформата за социјалните медиуми X и ги сподели своите сознанија со над 700.000 следбеници.

Крипто аналитичар предвидува потенцијално повлекување за Солана и Алткоини, нахакан на зрак

Потенцијалното повлекување на Солана

Според Пентоши, Солана би можела да доживее пад од повеќе од 25 отсто од сегашната вредност. Тој сугерира дека инвеститорите може да имаат уште една можност да купат од околу 35-36 долари, па дури и до 32 долари.

Altcoins соочени со повлекувања

Пентоши, исто така, предвидува дека многу други зголемени алткоини најверојатно ќе забележат повлекувања од 15-20% во блиска иднина. Тој верува дека овие повлекувања ќе им дадат можности за купување на инвеститорите кои моментално се на маргините.

Напредокот на зракот

Пентоши, исто така, коментира за напредокот на проектот за блокчејн на доверливи трансакции Beam (BEAM). Тој ги истакнува клучните пресвртници во екосистемот, вклучително и неодамнешното откупување и согорувањето во вредност од 158.000 долари. Тој напоменува дека досега се изгорени над 37 отсто од БЕАМ, а касата е зголемена за над 2,5 милиони овој месец. Пентоши очекува до крајот на годината да се изгорат уште еден милион американски долари.

Нахакан на BEAM

Покрај тоа што обезбедува ажурирања за напредокот на BEAM, Пентоши го изразува своето нахакан сентимент кон проектот. Тој предвидува солидни ажурирања до крајот на годината, што може дополнително да ја зголеми вредноста на BEAM.

Заклучок

Накратко, крипто аналитичарот Пентоши предвидува потенцијално повлекување за Солана и други алткоини, обезбедувајќи им на инвеститорите потенцијални можности за купување. Тој, исто така, го истакнува напредокот на проектот Beam и изразува оптимизам за неговите идни ажурирања. Инвеститорите треба да спроведат сопствено истражување и да бидат претпазливи кога донесуваат инвестициски одлуки на нестабилниот пазар на криптовалути.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести