Вести

November 6, 2023

Крипто аналитичар предвидува натамошни собири за Chainlink, Solana и Bitcoin

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Крипто-аналитичарот познат како The Flow Horse верува дека два алткоини, Chainlink (LINK) и Solana (SOL), сè уште се во раните фази на нивните бикови и предвидува понатамошни собири за нив.

Крипто аналитичар предвидува натамошни собири за Chainlink, Solana и Bitcoin

Врска со синџири (ЛИНК)

Аналитичарот ја отфрла загриженоста за пропуштање на можноста за инвестирање во Chainlink, наведувајќи дека тековниот опсег на цени од 11,00 до 8,50 долари ќе изгледа незначителен во иднина, бидејќи пазарот на крипто продолжува да расте.

Солана (СОЛ)

Аналитичарот сугерира дека Солана, конкурент на Ethereum (ETH), има потенцијал да ја удвои цената. И покрај тоа што е 30 пати помал во пазарната вредност од Ethereum, аналитичарот верува дека дури и мало затворање на овој јаз може да доведе до значително зголемување на вредноста на Солана.

Биткоин (BTC)

Аналитичарот го споредува сегашниот пробив на Биткоин со оној во 2021 година и сугерира дека врвната криптовалута може да достигне опсег од 40.000 долари. Аналитичарот ги советува инвеститорите да одвојат време и да не брзаат со купувањето, бидејќи се уште може да има можности да се вклучат помеѓу сегашниот опсег на цени и 31.000 долари.

Заклучок

Крипто аналитичарот предвидува понатамошни собири за Chainlink, Solana и Bitcoin. Инвеститорите се охрабруваат да останат информирани и да ги сметаат овие алткоини како потенцијални можности за инвестирање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести