Вести

November 2, 2023

Криптостратегот очекува дека XRP ќе се зголеми, Солана ќе биде сведок на повлекување, а токенот за управување на Aave има за цел да се пробие

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Криптостратегот очекува дека XRP ќе се зголеми

Крипто стратег кој точно го нарече врвот на биковиот пазар на Биткоин во 2021 година, очекува уште еден чекор напред за XRP. Псевдонимниот аналитичар Пентоши верува дека XRP изгледа нахакан откако ќе го пробие клучното ниво на отпор на 0,548 долари. Тој сугерира дека пробивањето над 0,548 долари може да доведе до опсег на цени од 0,62 до 0,63 долари.

Криптостратегот очекува дека XRP ќе се зголеми, Солана ќе биде сведок на повлекување, а токенот за управување на Aave има за цел да се пробие

Во моментот на пишување, XRP се тргува со 0,59 долари, што покажува зголемување од 3% во последните 24 часа.

Солана може да биде сведок на повлекување

Аналитичарот, исто така, ја ажурира својата прогноза за протоколот слој-1 Солана (СОЛ). Пентоши забележува дека неодамнешните големи собири во СОЛ го привлекоа вниманието на биковите, што укажува на потенцијално повлекување. Гледајќи го графиконот на трговецот, тој предвидува дека SOL најверојатно ќе се соочи со отпор од 38,70 долари. Во моментов, SOL се проценува на 38,59 долари.

Токен за управување на Aave има за цел да се пробие

Друг алткоин на радарот на аналитичарот е токен за управување на протоколот за заеми за децентрализирани финансии Aave (AAVE) базиран на Ethereum. Пентоши сугерира дека ААВЕ ќе доживее значителен митинг доколку успее да го надмине нивото на отпор на 90 долари. Тој наведува дека паузата над 90 долари потенцијално може да ја поттикне цената на опсег од 112 до 115 долари. Сепак, ААВЕ моментално се тргува под нивото на отпор.

Како заклучок, крипто стратегот очекува XRP да се зголеми, Солана да биде сведок на повлекување и токенот за управување на Aave да се стреми кон пробив. Инвеститорите треба да спроведат сопствено истражување и да бидат претпазливи кога донесуваат инвестициски одлуки на пазарот на криптовалути.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести