Вести

October 31, 2023

Кардано (ADA) рели за закрепнување: потенцијал за понатамошни добивки и покрај притисокот на надземното снабдување

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Cardano (ADA) покажа силни перформанси во неодамнешниот митинг за закрепнување, зголемувајќи се за приближно 20% од солидно ниво на поддршка од 0,24 $ до неговата моментална трговска цена од 0,286 $. Ова нагорно движење, исто така, се совпаѓа со завршувањето на нахакан модел со двојно дно, што укажува на потенцијалот за понатамошни придобивки.

Кардано (ADA) рели за закрепнување: потенцијал за понатамошни добивки и покрај притисокот на надземното снабдување

Надземен притисок на напојување

И покрај позитивниот моментум, цената на АДА се соочува со притисок од надземни набавки, што сугерира можност за мало повлекување пред следниот скок. Нивото од 0,3 долари, кое се усогласува со долготрајниот отпор, укажува на висока зона на снабдување за трговците.

Очекувано повторно следење

Обемот на тргување во текот на денот за Кардано е 207 милиони долари, што укажува на загуба од 30%. На 23 октомври, цената го проби отпорот на деколтето на моделот со двојно дно, сигнализирајќи одржливо закрепнување. Сепак, се бореше да ги одржи нивоата над 0,294 долари, најверојатно поради борбата на Биткоин да ја пробие бариерата од 35.000 долари. Како резултат на тоа, цената на ADA доживеа повеќекратно отфрлање околу ознаката од 0,295 долари, што укажува на претстојното враќање.

Ова очекувано повлекување може да најде поддршка околу нивото од 0,28 долари, проследено со 0,268 долари. Доколку цената се стабилизира над овие точки, тоа би обезбедило силна основа за следното нагорно движење.

Целна цена

По значителните добивки во текот на изминатите две недели, се очекува мало поправка и е здраво за одржување на долгорочен нагорен моментум. Ако цената на ADA одржува нивоа над 0,28 долари или дури 0,265 долари, би била добро позиционирана да ја заврши шемата за двојно дно и да ја таргетира ознаката од 0,3 долари. Ова претставува потенцијална добивка од приближно 6% од сегашните нивоа.

Заклучок

АДА монетата на Кардано покажа издржливост на неодамнешниот митинг за закрепнување и има потенцијал за понатамошни придобивки. И покрај тоа што се соочуваме со притисок од надземни снабдување, завршувањето на нахакан модел со двојно дно сугерира позитивна перспектива. Трговците треба да ги следат нивоата на цените околу 0,28 долари и 0,265 долари како клучни области за поддршка. Доколку се одржат овие нивоа, АДА би можела да ја таргетира ознаката од 0,3 долари, нудејќи потенцијална добивка од приближно 6%.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести