Вести

October 31, 2023

Импресивното рели на Солана: пробив, закрепнување и предвидувања на цените

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Импресивното рели за конкурентот на Ethereum Layer-1 Solana (SOL) продолжува бидејќи алткоинот регистрира уште една добивка од 12% на дневната табела. Во моментот на печатот, SOL се тргува за 11,97% на 36,34 долари и има пазарна вредност од 15,2 милијарди долари.

Импресивното рели на Солана: пробив, закрепнување и предвидувања на цените

Нахакан Збег

За време на тековниот раст на цените, Солана забележа пробив над својот 300-дневен отпор од 35 долари, отворајќи ги портите за понатамошно рели до 40 долари. Овој неодамнешен пораст на цената е поддржан од извонредниот пораст од 150% во обемот на тргување во 24 часа.

Силно закрепнување

Цената на SOL, исто така, доживеа неверојатни 80% пораст во последните две недели, враќајќи ги сите загуби од изминатата година. Движењето на цената на Солана на дневниот графикон покажува шема за обновување во форма на V, која се враќа од нејзината ниска точка од 17,4 долари. Нагорниот моментум е проследен со значителен пораст на обемот на тргување, што укажува на силна доверба на купувачот и колективен притисок за зголемување на вредноста на средството.

Солана кратки ликвидации

Податоците на CoinGlass откриваат дека во последните 24 часа се случиле повеќе од 4,3 милиони долари во кратките ликвидации на Солана.

Предвидувања на цените

Со сегашниот пробив, непосредната цел за Солана на нагорна линија би била 40 долари. Пробивањето на тоа ниво би ги отворило портите за дополнително зголемување на цените до 50 долари и повеќе. Финансискиот гигант VanEck неодамна објави извештај во кој предвидува раст на цените од 10.600% во Солана до 2030 година. Во оптимистичко сценарио, VanEck очекува цената на SOL да достигне 3.211,28 долари до 2030 година. со над 100 милиони корисници и неговата цел е да го намали јазот со Ethereum. VanEck, активен учесник во крипто просторот, може да воведе повеќе производи поврзани со Солана во иднина.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести