Вести

February 12, 2024

Импресивен раст во Shibarium и движење на цените на Shiba Inu Token

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Во значителен развој, блокчејн платформата на Shiba Inu, Shibarium, беше сведок на извонреден пораст на активноста. Во текот на изминатите 24 часа, бројот на активни сметки вклучени во трансакции на Shibarium се искачи на 732, што бележи неверојатни 50% зголемување во споредба со претходниот ден.

Импресивен раст во Shibarium и движење на цените на Shiba Inu Token

Овој наплив, особено, се чини дека е доминантно поттикнат од зголеменото учество на воспоставените сметки на Shibarium, наместо од порастот на нови регистрации, според податоците на Shibariumscan.

Импресивен раст во Шибариум

Според најновите податоци, вкупниот број на сметки во екосистемот Shibarium изнесува импресивно на 63.681, придружени со значителни 1.351 милиони вкупни адреси. Дневниот обем на трансакции на мрежата, исто така, забележа голема бројка од 2,04 милиони, што ја нагласува растечката живост на Shibarium.

Движење на цените на Шиба Ину Токен

Интересно, овој пораст на активноста на Shibarium се совпаѓа со забележителните движења на цените на самиот токен Shiba Inu.

Во текот на истиот 24-часовен период, токенот доживеа распродажба, тргувајќи се за 0,00000965 долари по токен по неодамнешниот митинг од 8,9% забележан во претходната недела. Ова надолно движење резултираше со пад на цената на SHIB за 4,1%.

Сепак, вреди да се напомене дека SHIB најде клучна поддршка околу ознаката 0,0000092 долари, што укажува на потенцијална точка на стабилизација за криптовалутата инспирирана од мемите.

Оптимизам кај инвеститорите на SHIB

И покрај неодамнешниот пад на цената, оптимизмот останува кај инвеститорите на SHIB бидејќи токенот има за цел да се консолидира околу својата зона за поддршка, потенцијално отворајќи го патот за обновен нагорен моментум. Додека крипто-пазарот со нетрпение го следи, SHIB се наоѓа во уште еден клучен момент, продолжувајќи да го привлекува вниманието на ентузијастите и инвеститорите.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести