Вести

November 27, 2023

Извршниот директор на Binance се изјасни за виновен за обвиненијата за перење пари и плати казна од 4,3 милијарди долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Во вторникот, Жао се изјасни за виновен за кршење на законите за спречување на перење пари во САД и се повлече од функцијата извршен директор на Binance. Размената, во меѓувреме, се изјасни за виновен за повеќе кривични и граѓански обвиненија, додека се согласи да плати 4,3 милијарди долари казни, меѓу најголемите корпоративни казни во историјата на американското Министерство за правда.

Извршниот директор на Binance се изјасни за виновен за обвиненијата за перење пари и плати казна од 4,3 милијарди долари
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести