Вести

November 15, 2023

Зголемување на цената на токените на DYDX и претстојно отклучување на токен: Што треба да знаат инвеститорите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Во текот на изминатите 30 дена, цената на токенот DYDX се зголеми повеќе од двојно, бидејќи шпекулантите со нетрпение ја чекаат неговата миграција од Ethereum во ланецот dYdX. Сепак, постои потенцијален амортизирачки ефект врз расположението на пазарот поради големото отклучување на токен закажано за нешто повеќе од две недели.

Зголемување на цената на токените на DYDX и претстојно отклучување на токен: Што треба да знаат инвеститорите

Отклучување на токен

Во моментов, има 179 милиони DYDX токени во оптек. Сепак, претстојното отклучување на токени ќе ја зголеми циркулирачката понуда на 395 милиони токени, според token.unlocks.

Заклучок

Додека неодамнешниот пораст на цената на токенот DYDX предизвика возбуда кај инвеститорите, претстојното отклучување на токен може да воведе зголемена понуда на пазарот, што потенцијално ќе влијае на цената. Инвеститорите треба внимателно да го земат предвид овој фактор кога донесуваат одлуки за инвестирање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести