Вести

November 15, 2023

Еластични цени на СОЛ: стечај, трансфери и побарувачка на пазарот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Во ноември 2022 година, цените на SOL доживеаја значителен пад по извештајот на CoinDesk кој ги истакна потенцијалните ранливости во империјата на Bankman-Fried. Сепак, расположението оттогаш се подобри бидејќи некогашниот крипто титан беше затворен и прогласен за виновен по седум обвиненија.

Еластични цени на СОЛ: стечај, трансфери и побарувачка на пазарот

Банкротирани токени FTX и SOL

Дополнително, паричниците поврзани со банкротираната крипто берза FTX, која е контролирана од групата на должници, наводно префрлиле SOL токени во вредност од приближно 102 милиони долари на различни крипто централи во последниве месеци. Ова движење кон размена сугерира потенцијална продажба на овие токени на отворен пазар. Изненадувачки, и покрај оваа активност, цените на СОЛ продолжија да растат.

Заклучок

И покрај првичниот удар врз цените на СОЛ предизвикан од откритијата за империјата на Банкмен-Фрид, расположението се врати. Трансферот на SOL токени од банкротираната централа FTX на други крипто централи може да укаже на продажба на овие токени, но тоа не влијаеше негативно на цените на SOL. Ова сугерира дека сè уште постои голема побарувачка за SOL на пазарот. Инвеститорите треба внимателно да ја следат ситуацијата и да ги разгледаат потенцијалните можности што ги нуди отпорноста на СОЛ.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести