Вести

November 9, 2023

Ветувачки раст: Vulcan Forged (PYR) и Chainlink (LINK) покажуваат потенцијал за дополнителен наплив

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Популарен крипто аналитичар е оптимист за иднината на Vulcan Forged (PYR) и Chainlink (LINK), два алткоини кои покажаа значителен раст неодамна.

Ветувачки раст: Vulcan Forged (PYR) и Chainlink (LINK) покажуваат потенцијал за дополнителен наплив

Vulcan Forged (PYR)

Студиото за игри и платформата на пазарот NFT Vulcan Forged (PYR) доживеа извонреден пораст на вредноста, двојно зголемена за само неколку недели. Овој нагорен тренд се очекува да продолжи, бидејќи PYR излезе од долгорочниот опсег на тргување, слично на она што го направи Chainlink (LINK) во минатото. Тековната цена на PYR е 5,86 долари, откако достигна највисоко ниво од 6,39 долари.

Врска со синџири (ЛИНК)

Chainlink (LINK) останува ветувачка инвестиција, при што цената останува над клучните експоненцијални подвижни просеци (EMA) на неделниот графикон. Аналитичарот предвидува дека LINK ќе достигне 20 долари, што претставува зголемување од 36% од неговата сегашна вредност. Графиконот покажува дека следното значајно ниво на отпор за LINK е 18,80 $. Во моментот на пишување, ЛИНК се тргува по 14,73 долари, што покажува зголемување од 5,6% во последните 24 часа.

Заклучок

Врз основа на анализата, и Vulcan Forged (PYR) и Chainlink (LINK) имаат силен потенцијал за понатамошен раст. Инвеститорите може да ги сметаат овие алткоини како дел од нивната инвестициска стратегија.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести