Вести

November 1, 2023

Битгет обвинет за неовластено огласување и создавање лажни токени

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Флоки, во неодамнешната објава на X (поранешен Твитер), го обвини Битгет дека го навел токенот без дозвола и последователно навел лажна верзија на TOKEN пред неговото официјално објавување. Флоки понатаму тврди дека Битгет спровел обем на тргување во вредност од десетици милиони долари без всушност да поседува никакви токени во нивниот паричник.

Битгет обвинет за неовластено огласување и создавање лажни токени

Прашањето

Според Флоки, неовластениот список на TOKEN од Битгет и последователното создавање на лажна верзија на токенот резултирале со значителни финансиски загуби. Како што се зголеми вредноста на TOKEN, активностите на Битгет наводно создале дефицит од 10 милиони долари бидејќи тие не го поседувале основното средство.

Заклучок

Одговорот на Флоки го истакнува наводното недолично однесување на Битгет при објавувањето на ТОКЕН без дозвола и вклучувањето во трговски активности без всушност да поседува никакви токени. Ова предизвикува загриженост за интегритетот и доверливоста на Bitget како размена на криптовалути. Корисниците и инвеститорите треба да бидат претпазливи кога се занимаваат со Bitget и да се осигураат дека се свесни за потенцијалните ризици кои се вклучени.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести