Вести

November 15, 2023

АПТ токен: Успех на Airdrop и импресивна пазарна капа

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Во светот на криптовалутите, релито на токенот APT привлече споредби со Aptos, уште еден токен кој доби значителна популарност. Оваа статија ги истражува сличностите помеѓу двата токена и ја истакнува импресивната пазарна капа постигната од APT.

АПТ токен: Успех на Airdrop и импресивна пазарна капа

АПТ токен: Успех во авионот

Кога APT токенот беше лансиран минатата година, тој следеше сличен пат до Aptos со дистрибуција на своите токени преку airdrop. И покрај релативно ниската вкупна вредност заклучена (TVL) на блокчејнот во тоа време, APT успеа да се искачи до неверојатни 2,9 милијарди долари пазарна вредност.

Споредување на APT и Aptos

И токените APT и Aptos привлекоа внимание во заедницата на криптовалути поради нивниот метод на дистрибуција на airdrop. Сепак, пазарната капа на APT далеку ја надмина онаа на Aptos, и покрај тоа што TVL на блокчејнот е значително помал. Ова ја нагласува силната побарувачка и интересот на инвеститорите за APT.

Земе

Успехот на APT токенот служи како доказ за потенцијалот на дистрибуциите на airdrop на пазарот на криптовалути. И покрај тоа што почетната TVL беше релативно мала, APT успеа да постигне извонредна пазарна капа. Ова ја покажува важноста на расположението и побарувачката на инвеститорите во зголемувањето на вредноста на токенот. Како што пазарот на криптовалути продолжува да се развива, од клучно значење е да се внимава на иновативните методи на дистрибуција како airdrops, бидејќи тие можат да имаат значително влијание врз успехот на токенот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести