Вести

October 31, 2023

Анализа на Биткоин и Солана: Увид за инвеститорите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Крипто аналитичар неодамна ги испита графиконите на Биткоин (BTC) и Солана (SOL) за да обезбеди увид во нивниот моментален статус.

Анализа на Биткоин и Солана: Увид за инвеститорите

Биткоин анализа

Аналитичарот сугерира дека БТК можеби сè уште не го достигнал својот опсег високо. Тие предлагаат дека ако црвениот опсег на висока отпорност не е пронајден, може да се случи подлабока трага во текот на следниот 175-дневен период пред преполовување. Аналитичарот советува да се акумулира за време на подлабока трага во портокаловата зона, повторно да се акумулира во црвената зона и да се држи до крајот на животот (HODL) во зелената зона.

БТК моментално се проценува на 33.924 долари, што покажува зголемување од 14,5% во последните седум дена.

Анализа на Солана

Според аналитичарот, Солана е на пат да го постигне највисокото месечно затворање на свеќата од април 2021 година. Претходно, SOL накратко ќе го надмине нивото на црна отпорност од 23,89 долари пред да се повлече под него. Сепак, сега се чини дека SOL избувна од портокалово-црниот опсег и се собра во виолетова област.

Аналитичарот сугерира дека опсегот од 32 до 45 долари потенцијално може да дејствува како поддршка за SOL, бидејќи виолетовата област историски служела како значително ниво на поддршка. Тие исто така забележуваат дека силните потпори не мора да станат силни отпори. За да се потврди силата на SOL, од клучно значење е криптовалутата да постигне затворање на свеќи во и внатре во виолетовата област.

SOL моментално се проценува на 32,10 долари, што одразува зголемување од 18,5% во последната недела.

Како заклучок, анализата на аналитичарот на графиконите Биткоин и Солана обезбедува вредни сознанија за инвеститорите. Важно е да се земе предвид висок потенцијален опсег за БТК и нивото на поддршка за СОЛ со цел да се донесат информирани одлуки за инвестирање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести