Вести

February 13, 2024

Ажурирање на пазарот на биткоин: Купувачите држат горната рака, но сигналите со мечешки опстојуваат

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Во најновото ажурирање на пазарот, CoinStats известува дека купувачите продолжуваат да ја држат главната рака на пазарот на Биткоин. Сепак, постојат некои надолни сигнали за кои трговците треба да бидат свесни.

Ажурирање на пазарот на биткоин: Купувачите држат горната рака, но сигналите со мечешки опстојуваат

Движење на цените

Во текот на изминатите 24 часа, цената на Bitcoin (BTC) се зголеми за 4%. На часовната табела, БТК се приближува до клучното ниво на поддршка од 49.763 долари. Доколку дневната лента се затвори во близина на оваа ознака, постои можност за пад на зоната од 49.000 до 49.500 долари.

Долгорочна перспектива

Гледајќи ја поголемата временска рамка, БТК доживеа лажен пробив на вчерашниот врв. Ако купувачите не успеат да ја преземат контролата наскоро, може да има тест за нивото на поддршка на 49.048 долари. Од друга страна, ако неделната свеќа се затвори над 49.048 долари, би можеле да видиме понатамошен раст до 50.000 долари и повеќе.

Заклучок

Додека купувачите остануваат силни на пазарот на Биткоин, трговците треба да бидат претпазливи на сигналите за нагло. Важно е да се следи движењето на цената и да се земат предвид нивоата на поддршка и отпор пред да се донесат какви било инвестициски одлуки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести