Вести

November 1, 2023

Ажурирање на инцидентот за рутирање на домен: вратена контрола, истрагата е во тек

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Ажурирање за инцидент на рутирање домен

Name.com потврди дека домените сега се пренасочени назад на нивниот соодветен DNS под наша контрола. Тие не уверија дека ќе ни достават информации за причината за инцидентот откако утре ќе ја завршат целосната истрага.

Ажурирање на инцидентот за рутирање на домен: вратена контрола, истрагата е во тек

Овој инцидент ја истакна важноста од одржување на контрола врз рутирањето на нашиот домен. Ќе продолжиме внимателно да ја следиме ситуацијата и ќе ги преземеме неопходните чекори за да спречиме слични инциденти во иднина.

Ако имате какви било грижи или прашања во врска со овој инцидент, контактирајте со нашиот тим за поддршка за помош.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести