Solana

October 31, 2023

Сведочењето на Сем Бенкмен-Фрид открива изненадувачка инвестициска стратегија на Солана

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Сем Бенкмен-Фрид сведочеше на неговото судење за измама и заговор дека почнал да ја купува криптовалутата на Солана СОЛ по 20 центи користејќи „Аламеда Профитс“. Тој веруваше дека средствата доаѓаат од оперативниот профит на Аламеда, како и од трети лица заемодавци.

Сведочењето на Сем Бенкмен-Фрид открива изненадувачка инвестициска стратегија на Солана
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести