Вести

October 4, 2023

TG.Casino: Револуционерно крипто казино базирано на телеграма

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

TG.Casino, ново базирано на Телеграма крипто казино, направи бранови во индустријата со собирање на импресивни 290.000 долари во претпродажбата за само една недела од нејзиното лансирање.

TG.Casino: Револуционерно крипто казино базирано на телеграма

Сигурна и иновативна платформа

TG.Casino се издвојува меѓу другите крипто казина како едно од неколку регулирани и лиценцирани платформи на Телеграма. На корисниците им нуди безбедно опкружување, практичност и иновативно корисничко искуство.

Единствена распределба на токени

За разлика од другите платформи, TG.Casino работи со вкупна понуда од 100 милиони. За време на претпродажбата, 40% од токените беа доделени, при што 20% одеше на награди за вложување, 20% за размена на ликвидност, а преостанатиот дел за награди на играчите, награди за партнери и маркетинг.

Доходовни награди за обложување

Примарната привлечност на TG.Casino лежи во неговите профитабилни награди. Инвеститорите моментално уживаат во неверојатен 1.500% годишен процентуален принос (APY) на нивните токени $TGC.

Механизам за откуп

TG.Casino има имплементирано механизам за откуп, користејќи дел од приходот на платформата за да купи назад $TGC од пазарот. Ова го подобрува вложувањето награди и го согорува вишокот токени, што привлече значително внимание од експерти и аналитичари.

Пристапност и глобален приговор

TG.Casino работи директно во апликацијата Telegram, искористувајќи ја нејзината пристапност, малата употреба на податоци и огромната корисничка база од 1 милијарда. Корисниците не треба да подлежат на процедури за Знаење на вашиот клиент (KYC) или да создаваат посебни паричници. Дополнително, TG.Casino нуди широк спектар на игри и спортски настани, обезбедувајќи им на корисниците разноврсно и приватно искуство со коцкање. Неговата глобална пристапност дополнително ја зголемува нејзината привлечност, дозволувајќи им на корисниците да се вклучат во коцкарски активности од која било локација.

Импресивни перформанси во претпродажба

Од неговото лансирање на 21 септември, TG.Casino доживеа брз пораст во претпродажбата на крипто за игри, достигнувајќи импресивни 140.000 долари. Бидејќи претпродажбата продолжува да добива на интензитет, потенцијалните инвеститори се повикани да дејствуваат навремено за да обезбедат $TGC по моменталната најниска цена.

Извонреден проект од 2023 година

Со своите ветувачки карактеристики и силните перформанси во претпродажба, TG.Casino е позициониран како еден од истакнатите проекти во 2023 година. Се усогласува со зголемената побарувачка за токени за коцкање и игри и привлече внимание од крипто заедницата.

Мега коцки: пионерско крипто казино

Вреди да се напомене дека Mega Dice беше првото целосно лиценцирано крипто казино на Telegram во светот, лансирано на почетокот на август. Ова казино лиценцирано од Курасао нуди широк избор на игри и спортски книги, нагласувајќи ги принципите на децентрализирана правичност и зголемена безбедност.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести