Вести

February 13, 2024

Shiba Inu добива моментум, целни цени пресвртница

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Shiba Inu (SHIB) покажува нахакан став на пазарот денес, возејќи се на оживувањето на цената на Bitcoin. Цената на Shiba Inu забележа пораст од 2% во изминатите 24 часа, достигнувајќи 0,000009587 $, а нејзините неделни добивки достигнаа 7,56%.

Shiba Inu добива моментум, целни цени пресвртница

Шиба Ину Активатори за раст

Еден од главните катализатори за заживување на цената на Shiba Inu е неодамнешниот бум на цената на Bitcoin. Бидејќи Шиба Ину има силна корелација со БТК, тој го следеше нахакан тренд.

Друг фактор што придонесува за рестартирање на Shiba Inu е зголемувањето на стапката на согорување. Во изминатите 24 часа, вкупниот број на согорени токени се зголеми за 70% на 27.389.472 SHIB, според податоците на Shibburn.com.

Во моментов, има 410.708.390.210.099 согорени SHIB токени, додека циркулирачката понуда на Shiba Inu токени изнесува 581.387.233.011.208. Дополнително, има 7.904.376.778.692 SHIB токени ставени по целата табла, што дополнително ја затегнува понудата на мем-монетата.

Согорувањето на токените SHIB придонесува за позитивното расположение во екосистемот Shiba Inu, што укажува на ветувачка иднина за токенот.

SHIB има за цел да избрише една нула

Shiba Inu е на пат да достигне значајна пресвртница за бришење на една нула од нејзината цена. Иако токенот се обиде ова повеќе пати оваа година, тој сè уште не го надмина нивото на цена од 0,00001 $, што служи како негово крајно ниво на поддршка.

Оваа пресвртница сега е следната главна цел за Шиба Ину, а различни фактори во екосистемот се усогласуваат за да ја поддржат оваа амбиција.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести