Вести

February 14, 2024

Kenetic капитал депонира 4,1 милиони RNDR токени во Binance, профит 15,95 милиони долари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Kenetic Capital, истакнат институционален инвеститор, неодамна ја депонираше својата последна транша од акциите во Binance. Депозитот се состои од 4,1 милиони RNDR токени, кои се проценети на приближно 20,4 милиони долари.

Kenetic капитал депонира 4,1 милиони RNDR токени во Binance, профит 15,95 милиони долари

Позадина

Пред да го направи овој депозит, Kenetic Capital веќе има депонирано вкупно 6,6 милиони RNDR токени, во вредност од 32,5 милиони долари, на централизирани берзи. Овој потег резултираше со проценет профит од 15,95 милиони долари за фирмата.

Потезите на Kenetic Capital

Spotonchain, платформа која ги следи трансакциите со блокчејн, обезбедува преглед на потезите на Kenetic Capital. Фирмата првично доби 6,225 милиони стари RNDR токени од Render Token Deployer на 4 јануари 2020 година, како приватен инвеститор за продажба. Овие токени подоцна беа мигрирани во новиот RNDR на 23 март 2023 година.

На 25 март 2021 година и 20 ноември 2021 година, Kenetic Capital депонираше 3,25 милиони RNDR токени, во вредност од 3,92 милиони долари, на крипто берзата Huobi. Фирмата, исто така, акумулираше 4,8 милиони RNDR токени, во вредност од 18 милиони долари, од HTX и Binance помеѓу 21 ноември 2021 година и 11 ноември 2022 година.

Конечно, на 24 декември 2023 година, Kenetic Capital ги депонираше преостанатите 6,6 милиони RNDR токени, во вредност од 32,5 милиони долари, на Binance.

Цена акција

Цената на RNDR забележа значителни флуктуации во овој период. Откако достигна највисоко ниво од 5,281 $ на 26 декември, цената брзо падна бидејќи Kenetic Capital почна да ги продава своите акции. На 8 јануари, RNDR достигна најниско ниво од 3,37 $ пред да најде поддршка.

Цената потоа почна да се враќа, но се соочи со отпор на нивото од 5 долари на почетокот на февруари. На 6 февруари, RNDR најде поддршка на дневното ниво MA 50 од 4,28 $. Оттогаш, цената постепено се зголемува, со мали намалувања на цените на патот.

На 13 февруари, RNDR достигна највисоко ниво од 5,156 $ пред продавачите да резервираат профит. Од претходните 24 часа, цената на RNDR беше 5 долари, што претставува намалување од 0,96%.

Заклучок

Неодамнешното депонирање на Kenetic Capital од 4,1 милиони RNDR токени во Binance го нагласува активното учество на фирмата на пазарот на криптовалути. Со вкупен профит од 15,95 милиони долари од распродажбата на RNDR, Kenetic Capital ја покажа својата способност успешно да се движи на пазарот. Инвеститорите треба внимателно да ја следат цената на RNDR бидејќи таа продолжува да флуктуира.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести