Вести

October 31, 2023

Injective (INJ) анализа на цените: Приближување до највисоко ниво со интеграција на Google Cloud

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Инјективна (INJ) анализа на цените: Приближување на критичната точка

Цената на Injective (INJ) не е вознемирена од широката консолидација, посведочена на крипто-пазарот од четвртокот, до 10% во петокот за да се тргува за 13,15 долари. По собирот за неверојатни 547% од почетокот на годината, интероперабилниот блокчејн Layer-1 што ја напојува следната генерација на децентрализирани финансиски апликации (DApps), се приближува до својот историски максимум од 24,89 долари.

Injective (INJ) анализа на цените: Приближување до највисоко ниво со интеграција на Google Cloud

INJ се приближува до ниво на голем отпор

INJ е на работ да го одреди следниот курс што ќе го преземе со соочување со едно од главните нивоа на отпор (14 долари) - неуспешно тестирано во последните два квартали од 2022 година.

Завршувањето на шемата со двојно дно во јануари 2023 година во голема мера придонесе за нахакан изглед кој продолжува да го поттикнува INJ да достигне повисоки нивоа. Врз основа на нивоата на цените на неделната табела, Injective цената се тргува над сите показатели на пазарот на bull, вклучувајќи го 21-неделниот експоненцијален поместен просек (EMA) (црвено) и 100-неделниот EMA (сина).

Биковите ја потврдија својата контрола кога INJ ја надмина повеќегодишната опаѓачка линија на тренд на 8 долари и со величествено движење на индексот на релативна сила (RSI) во прекупениот регион со јачина од 76, тековната неделна нагорна свеќа се очекува да се затвори над пречката на 14 долари.

Кога средството ќе излезе од долгата опаѓачка линија на трендови, тоа е потврда за преземање на посилен нахакан тренд. Поради оваа причина, Injective би можел да се издигне над највисокото ниво на сите времиња и да постави нов рекорд во наредните недели.

Во меѓувреме, трговците мора да останат внимателни за да избегнат ненадејни повлекувања, имајќи предвид дека RSI е веќе прекупен. Сите знаци на слабеење на нагорниот тренд ќе се емитуваат со враќање на RSI во неутралната област.

Намалувањето на локалната поддршка на INJ од 8 долари може да им понуди профитабилни влезови на инвеститорите кои би можеле да се чувствуваат настрана од силниот собир. Во нагорна линија, природен прекин и задржување над непосредниот отпор од 14 долари може да послужи како сигнал за добивки за ATH.

Injective Wows заедница со Google Cloud интеграција

Развојниот тим на Injective го објави „Injective Nexus“ - интеграција со Google Cloud во вторникот, отворајќи го патот за возбудлива ера каде податоците од основниот синџир се „достапни во BigQuery преку Analytics Hub“ од поширокиот мејнстрим свет.

Ова имплицира дека програмерите и претпријатијата можат да повикуваат податоци за клиентите од Injective Network, вклучувајќи финансиски и трансакциски податоци во реално време. Покрај тоа, клиентите на Google Cloud ќе имаат ексклузивен пристап до нарачани множества на податоци Web3 од протоколот што може да се користат на многу платформи во DeFi, машинско учење и за градење стратегии за тргување.

„Google Cloud до денес нудеше сетови на податоци BigQuery само за големи блокчејн мрежи како Bitcoin и Ethereum“, рече тимот преку блог пост. „Сега, Injective ќе стане дел од оваа истакната група на Layer-1 синџири“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести