Вести

November 8, 2023

GMX воведува стимулации за тргување и грантови за наградување на корисниците и програмерите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Платформата GMX воведува стимулации за тргување и доделување за да ги награди своите корисници и програмери.

GMX воведува стимулации за тргување и грантови за наградување на корисниците и програмерите

Стимулации за тргување

Во наредните недели, GMX ќе започне да нуди стимулации за тргување на корисниците кои тргуваат најмногу со токени на платформата. Овие стимулации имаат за цел да поттикнат активно тргување и да обезбедат награди за најактивните корисници.

Стимулации за грантови

Стимулации за грантови ќе бидат понудени последно на платформата GMX. Овие стимулации се дизајнирани да ги наградат програмерите кои градат производи за подобрување на GMX. Со нудење стимуланси за грантови, GMX има за цел да поттикне иновации и да привлече талентирани програмери да придонесат за платформата.

Заклучок

GMX е посветен на обезбедување стимулации и за своите корисници и за програмерите. Стимулациите за тргување ќе ги наградуваат активните трговци, додека стимулациите за грантови ќе ги поттикнат програмерите да градат производи што ја подобруваат платформата GMX. Останете во тек за повеќе ажурирања за конкретните детали за овие стимулации и како можете да учествувате.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести