Вести

October 31, 2023

Fetch.AI: Револуционерна вештачка интелигенција и блокчејн со импресивен раст и технологија DeltaV

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Fetch.AI (FET), алткоин од секторот за вештачка интелигенција (AI), предизвикува бранови на крипто пазарите со своите импресивни перформанси во текот на изминатата недела. Со новите ажурирања на хоризонтот, Fetch.AI е подготвен да го револуционизира начинот на кој живееме и работиме.

Fetch.AI: Револуционерна вештачка интелигенција и блокчејн со импресивен раст и технологија DeltaV

Моќта на вештачката интелигенција во блокчејн

Fetch.AI е блокчејн платформа која ја користи моќта на вештачката интелигенција за автоматизирање на задачите низ различни деловни сектори. Дозволувајќи им на корисниците да градат, распоредуваат и поврзуваат паметни агенти, Fetch.AI овозможува автоматизација на веб3 системи и трансформација на деловни модели. Оваа иновативна технологија има потенцијал да ги преобликува индустриите како синџирот на снабдување, финансиите, патувањата и предвидувањата.

Невиден раст

Во изминатите седум дена, FET доживеа забележителен пораст, со зголемување на вредноста за 69%. На својот врв, алткоинот забележа неверојатен пораст од 72%, скокајќи од 0,22 до 0,38 долари. Оваа импресивна цена е доказ за очекувањето на пазарот за претстојните случувања на Fetch.AI.

Ви го претставуваме DeltaV: Иднината на интерфејсите за разговор со вештачка интелигенција

Fetch.AI е подготвена да ја објави својата револуционерна DeltaV технологија, чет-бот кој се напојува со голем јазичен модел (LLM). DeltaV користи разговори на природен јазик за беспрекорно да се справи со задачите од крај до крај за корисниците. Овој интерфејс за разговор управуван од вештачка интелигенција го позиционира DeltaV како фаворит во економијата на вештачката интелигенција, овозможувајќи директен ангажман помеѓу бизнисите и клиентите. Од резервирање превоз до организирање патувања и услуги за чистење, Fetch.AI ветува дека ќе го трансформира тековниот пејзаж зависен од агрегаторот и ќе ја испорача следната генерација на беспрекорна трговија со ВИ.

Иднината на Fetch.AI

Бидејќи FET моментално се тргува со 0,3709 долари, иднината изгледа ветувачка за Fetch.AI. Бидејќи проектот продолжува да иновира и воведува врвни технологии како DeltaV, тој е подготвен да го револуционизира начинот на кој комуницираме со вештачката интелигенција и блокчејнот. Инвеститорите и ентузијастите треба внимателно да го следат Fetch.AI бидејќи го отвора патот за нова ера на трговија со ВИ.

Не пропуштајте ритам - претплатете се за да добивате предупредувања по е-пошта директно доставени до вашето сандаче

Следете не на Твитер Фејсбук и Телеграма

Проверете ги најновите наслови на вести

Одрекување: Мислењата изразени во The Daily Hodl не се инвестициски совети. Инвеститорите треба да ја направат својата должна анализа пред да направат какви било високоризични инвестиции во биткоин, криптовалути или дигитални средства. Ве молиме имајте предвид дека вашите трансфери и тргувања се на ваш сопствен ризик, а сите загуби што може да ги направите се ваша одговорност. The Daily Hodl не препорачува купување или продавање на какви било криптовалути или дигитални средства, ниту пак The Daily Hodl е инвестициски советник. Ве молиме имајте предвид дека Дејли Ходл учествува во партнерскиот маркетинг.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести