Вести

February 14, 2024

Dogwifhat: Ѕвездата во подем меѓу мем монетите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Dogwifhat (WIF), најжешката мем-монета на Солана, доживеа извонреден пораст, достигнувајќи 0,46 центи долари денес. Овој пораст ја поттикна пазарната капитализација на Dogwifhat близу половина милијарда долари, обезбедувајќи ја нејзината позиција како 123-та најголема криптовалута по пазарна капитализација.

Dogwifhat: Ѕвездата во подем меѓу мем монетите

Подемот меѓу елитите на мем монети

Она што го издвојува Dogwifhat е неговиот метеорски пораст меѓу елитите на мем монетите. Ги надмина тешките позиции како FLOKI и MEME, и сега гордо стои меѓу првите пет меми монети по пазарна капитализација. Неговите новооткриени соседи во ова елитно рангирање вклучуваат Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Bonk Inu (BONK) и PepeCoin (PEPE).

Брзо Вознесение

За само три месеци, Dogwifhat ја зацврсти својата позиција како застрашувачки играч во арената за мем монети. Неговата брзина на искачување е навистина запрепастувачка.

Патување до надмоќ на монети на мем

Аналитичарите шпекулираат дека патувањето на Dogwifhat до превласт на мем монетите е далеку од завршено. Со оглед на тоа што нејзината пазарна капитализација заостанува зад PepeCoin за само 60 милиони долари, со скромно зголемување од 13% може да се забележи дека Dogwifhat го надмина својот колега на тема жаба.

Неочекувани одобрувања на познати личности

Нахакан сентиментот околу Dogwifhat е дополнително поттикнат од неочекувани одобрувања на познати личности, како што е Леброн Џејмс кој носи плетена капа што потсетува на популарниот мем. Оваа непредвидливост ја зголемува возбудата околу идната траекторија на мем-монетата.

Заклучок

Dogwifhat (WIF) е ѕвезда во подем меѓу меми монетите, со својот импресивен пораст на пазарната капитализација и брзото искачување во рангот. Аналитичарите веруваат дека неговото патување до превласт на мем монетите е далеку од завршено, а неочекуваните одобрувања на познати личности само ја зголемуваат возбудата. Инвеститорите треба внимателно да го следат Dogwifhat додека тој продолжува да бранува на пазарот на криптовалути.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести