Вести

November 9, 2023

Dogecoin (DOGE) е подготвен за значително нагорно движење, предвидува аналитичарот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Вовед

Широко следен крипто стратег верува дека Dogecoin (DOGE) се подготвува за значително нагорно движење. Псевдонимниот аналитичар, Калео, предвидува дека DOGE ќе ги следи стапките на другите алткоини кои неодамна доживеаја значителни придобивки.

Dogecoin (DOGE) е подготвен за значително нагорно движење, предвидува аналитичарот

Краткорочна консолидација

Калео сугерира дека DOGE може да се консолидира на краток рок пред да доживее наплив. Тој го истакнува позитивниот тренд кај алткоините и тешко му е да поверува дека Dogecoin нема да излезе од сегашниот опсег.

Потенцијален митинг на цените

Анализата на графиконот на Калео покажува дека DOGE може да се соберат над 0,083 долари до 13-ти ноември, што ќе резултира со добивки од над 12% за помалку од една недела.

Нахакан став поддржан од графиконот DOGE/BTC

Нахакан став на Калео за Dogecoin е дополнително поддржан од ценовната акција на табелата DOGE/BTC. Тој забележува дека DOGE/BTC сега тргува над дијагонален отпор долг една година, што укажува на пробивање.

Предвидена цена на DOGE/BTC

Според табелата на Калео, DOGE/BTC може да се искачи до 0,00000550 BTC (0,19 долари). Во моментов, парот се тргува со 0,00000209 BTC, што е еквивалентно на приближно 0,074 долари.

Заклучок

Како заклучок, анализата и предвидувањата на графиконот на Калео укажуваат на тоа дека Dogecoin се подготвува за стрмен чекор кон нагорна линија. Инвеститорите можеби ќе сакаат да го разгледаат потенцијалот за краткорочна консолидација пред потенцијалниот раст на цените. Позитивната ценовна акција на DOGE/BTC дополнително го поддржува нахакан став за Dogecoin. Сепак, важно е инвеститорите да спроведат сопствено истражување и да бидат претпазливи кога прават високоризични инвестиции во криптовалути.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести