Вести

November 9, 2023

Crypto Trader предвидува пробивање на Bitcoin и тргување со опсегот Солана

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Широко следен трговец со крипто, кој точно го предвиде дното за Биткоин (BTC) во 2018 година, изразува нахакан сентимент за водечкиот крипто средство.

Crypto Trader предвидува пробивање на Bitcoin и тргување со опсегот Солана

Псевдонимниот аналитичар Блунц им кажува на своите 227.200 следбеници на платформата за социјални медиуми Х дека Биткоинот се чини дека е „на работ на избивањето“ откако ќе се консолидира цели две недели.

Бланц ја користи теоријата на брановите Елиот во неговата техничка анализа. Според графиконите на трговецот, Блунц предвидува дека цената на Биткоинот би можела да ја достигне почетната цел од 38.000 долари пред на крајот да достигне 42.000 долари во серија бранови.

Теоријата на Елиотовиот бран вели дека главниот тренд на цената на средството се движи во шема со пет бранови додека корекцијата се случува во шема со три бранови.

Биткоинот се тргува по 35.350 долари во моментот на пишување, што е зголемување за околу 30% од средината на октомври.

Осврнувајќи се на седмото по големина крипто-средство по пазарна капа, Блунц вели дека децентрализираната платформа за апликации Solana (SOL) е запрена откако претходно излета од опаѓачки канал по значителна акумулација.

Според аналитичарот, Солана може да тргува со одреден опсег некое време пред да се сврти наопаку. Почетната цел на Bluntz е нешто повеќе од 10% повеќе од сегашната цена.

SOL вреди 43,23 американски долари во моментот на пишување, што е повеќе од 100% од средината на октомври.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB
2024-02-16

Шибариум: просперитетна заедница, импресивен раст и зголемена стапка на изгореници на SHIB

Вести